کد خبر: 65700 A

خشایار اعتمادی، مهران غفوریان، زیر آسمان شهر، رضا عطاران

خواننده مشهور پاپ مدعی است برای تخریب او نام شخصیت سرایدار سریال «زیر آسمان شهر» را «خشایار» گذاشتند و در قسمت هایی از این سریال به طور غیر مستقیم به تمسخر او پرداختند.

ایران آرت: خشایار اعتمادی مدتی قبل در لایوی اینستاگرامی از سال‌‌های حضورش در موسیقی ایران گفت. در بخشی از این لایو او به سریال «زیر آسمان شهر» ساخته ی مهران غفوریان اشاره و ادعا کرد که در آن زمان برای تمسخر او اسم شخصیت سرایدار سریال را خشایار مستوفی گذاشتند. او همچنین گفت به دلیل افزایش شهرتش در آن دوره دست به چنین اقداماتی علیه او و تعداد دیگری از هنرمندان می‌ زدند.

این صحبت‌های خشایار اعتمادی تعجب کاربران را برانگیخت، به همین دلیل او در یک استوری اینستاگرامی به ارائه‌ی توضیحاتی درباره ی ادعای خود پرداخت. او مدعی شد که پس از خودداری اش از خواندن یک قطعه ی ملی برای صدا و سیما، مدتی از صدا و سیما کنار گذاشته شد و از سویی دیگر، در سریال «زیر آسمان شهر» مورد تمسخر قرار گرفت.

خشایار اعتمادی در این استوری نوشت: «سال ۷۸ از من خواستند ترانه ای را اجرا کنم با یک مضمون ملی. چون می دانستند نسبت به اجرای ترانه های ملی تعلق خاطر دارم. ولی استعاره های به کار رفته در ترانه بیشتر سمت و ربط سیاسی داشت و نه صرفاً ملی. گمانه زنی های من، من‌باب کمی تعییرات شروع شد ولی موفق به تبیین عقیده ام نشده ام و آن ها نسبت به تغییرات مورد نظر من متقاعد نشدند و پافشاری کردند. من هم از خواندن آن اثر امتناع کردم.

    در کمال حیرت بهم گفتند که بهتر است یک مدت استراحت کنم! یعنی یک مدت دور صدا و سیما را خط بکشم. سه روز بعد این اثر توسط یکی از همکاران در صدا و سیما اجرا شد.

    یک سال و نیم از صدا و سیما فاصله داشتم. تا یک کنسرت داشتم در نمایشگاه بین المللی دور استخر. آقای عطاران (نویسنده قسمت های اول زیر آسمان شهر) و آقای غفوریان البته بدون دعوت، در کنسرت من حضور داشتند (فیلم کنسرت موجود است) که از نوع اجرای من و آب خوردن های من روی استیج نوشته برمی داشتند.

    داشته باشید که تهیه کننده این سریال، آقای کاشانی که از تهیه کنندگان بانفوذ صدا و سیما بود نیز قبلاً در برنامه ای دیگر که ضبط تصویری از ترانه «من و تو درخت و بارون» بود از من، شادمهر و بابک امینی یک کلیپ ساختند در استودیو صبا که نه پول ما را داد و نه پول استودیو را و نه اثر پخش شد و مهم آن که حتی فیلم ضبط شده را در اختیارمان نگذاشت.

    وقتی سریال «زیر آسمان شهر» شروع شد تکرار مکرر ادای خواندن من (آب خوردن های من) در قسمت های مختلف این سریال، توسط آقای غفوریان و شخصیت طنز آقای لولایی با نام خشایار مستوفی اتفاقی نبود. بعد ها موجب تمسخر اسم من، توسط عده ای از لمپنگراها در کوچه و خیابان می شد.
 

    خیلی ها گفتند بیست سال گذشته، الان یادت افتاده؟ خیر. چون در لایوها دارم خاطرات را بازگو می کنم، بیان کردم. راستش از همه افراد نه انتظار درک این موضوعات است و نه اصرار به باور حرف هایم. من روزهایی را که دیدم تعریف می کنم. افرادی که قدرت درک این مسائل را دارند کفایت می کنند.»
 
به گزارش روزیاتو، این ادعای خشایار اعتمادی با واکنش مهدی غفوریان، برادر مهران غفوریان مواجه شد که به عنوان آهنگساز، نویسنده و دستیار کارگردان با پروژه «زیر آسمان شهر» همکاری داشت.

مهدی غفوریان با انتشار ویدئویی در اینستاگرام خود خطاب به خشایار اعتمادی گفت:

    آن زمان موج نوی موسیقی پاپ ما شروع به فعالیت کرده بود و بله، شما هم از اولین کسانی بودید که با جرأت و شهامت وارد این عرصه شدید. در آن دوره شبیه خوانی یک امتیاز محسوب می شد و من به جرأت می گویم که شما شبیه یکی از خوانندگان آن ور آبی می خواندید که خودتان بعداً تکذیب کردید.

    آن قسمت از سریال زیر آسمان شهر هم نقدی داشت بر این جریان شبیه خوانی خوانندگان نسل نوین پاپ. و اصلاً هم مشکلی نداشت به خاطر اینکه زیر آسمان شهر بسیاری از مسائل اجتماعی را پس از تصویب سازمان صدا و سیما به همین شکل به چالش می کشید و آن ها را نقد می کرد.

    بعد از گذشتن ۲۲ سال از این سریال الان چنین ادعایی دارید و می گویید که دنبال شهرت نبودید. اما بیایید واقع بین باشیم و شهامت داشته باشیم. شهرت طلبی جزئی از ذات انسان است و هیچ اشکالی هم ندارد.


خشایار اعتمادی مهران غفوریان رضا عطاران حمید لولایی زیر آسمان شهر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین