کد خبر: 67058 A

زانکو

اولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرت

اولین گفته های زانکو پس از اولین کنسرت

زانکو: درباره تعطیلی کنسرت‌های موسیقی این 5 ماه اخیر هم باید بگویم که از ابتدای این اعتراضات و فضای ملتهب جامعه، کسی مانع برگزاری کنسرت‌های موسیقی و فعالیت موزیسین‌ها نبوده و در این مدت زمان، سه تک آهنگ در فضای مجازی منتشر کردم و در ادامه هم برگزاری کنسرت

ایران آرت: زانکو در گفتگو با روزنامه ایران، روزنامه دولت گفت: شغلم خوانندگی است و توجهی به حواشی ندارم

ایران نوشته است: «زانکو» خواننده موسیقی پاپ، اولین کنسرت خود را با استقبال خوب مردم و هوادارانش برگزار کرد. این اجرا درحالی برگزار شد که از مدت‌ها قبل برنامه‌های صحنه‌ای تعطیل شده بودند و« زانکو» توانست پایانی بر تمامی حواشی برگزار نشدن کنسرت‌های موسیقی باشد. این اجرا شامگاه پنجشنبه 6 بهمن ماه با رهبری رضا‌پور رضوی در دو سانس ۱۹ و ۲۲ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

علی حسینی (ساکسیفون، ویولون و کلارینت)، سروش بیغشدل (درامر)، مهرداد محمدیان (گیتار)، پوریا شکوری (گیتار الکتریک)، نیما سلیمانی (گیتار باس)، آرن خاچاتوریان (پرکاشن) از نوازندگان این اجرا بودند که با لباس‌هایی یکدست مشکی روی صحنه حاضر شدند تا قطعاتی چون «مثلاً»، «بند دلم»، «یدونه گل»، «چشمات رنگیه»، «نفس»، «ردپا»، «چقدر جالبه»، «عشقم اینه»، «خوشم میاد»، «باش تا بیام»، «قشنگ شد» را برای مخاطبان زانکو اجرا کنند.

این خواننده با وجود آنکه اولین اجرای خود را برگزار می‌کرد توانست در همان قطعات نخست ارتباط خوبی با مخاطبانش برقرار کند و رو به هوادارانش در سالن گفت: «امشب قشنگ‌ترین شب زندگیم است و برای رسیدن به جایی که درآن قرار دارم بسیار تلاش کردم.»

زانکوخواننده موسیقی پاپ در گفت‌و‌گو با روزنامه دولت درباره نخستین اجرای خود در فضای نام آرام اخیر بیان داشت: «بسیار خوشحالم اولین اجرایم با استقبال بسیار خوبی برگزارشد، حتی فراتر از انتظار خودم.»

او در ادامه گفت: «تقریباً سه سالی است که فعالیت هنرمندان موسیقی تعطیل شده است در واقع از دوران کرونا آغاز شد و بعد از آن ایام عزاداری محرم و صفر و در ادامه هم اتفاقات پیش‌رو و دراین مدت زمان، یک وقفه کوتاه، فرصت اجرای کنسرت برقرار بود و بعد از آن هم تعطیلی‌های ناخواسته. درباره تعطیلی کنسرت‌های موسیقی این 5 ماه اخیر هم باید بگویم که از ابتدای این اعتراضات و فضای ملتهب جامعه، کسی مانع برگزاری کنسرت‌های موسیقی و فعالیت موزیسین‌ها نبوده و در این مدت زمان، سه تک آهنگ در فضای مجازی منتشر کردم و در ادامه هم برگزاری کنسرت که بلیت فروشی آن با استقبال بسیار خوبی همراه شد و انگیزه‌ای به‌وجود آورد تا برنامه خودمان را برای روزهای آینده تمدید کنیم و امیدوارم دیگر دوستان و همکارانم نیز بزودی کنسرت‌های خود را آغاز کنند تا مردم و علاقه‌مندان به موسیقی حق انتخاب بیشتری داشته باشند.»

او در ادامه افزود: «در عصر حاضر، زندگی آدم‌ها به دو دسته تقسیم می‌شود، فضای مجازی و زندگی واقعی و من همیشه و در هر شرایط و بحرانی در فضای حقیقی جامعه‌ام زندگی کرده‌ام نه فضای مجازی. همه ما بخوبی آگاهیم و می‌دانیم، آنچه که یک تعداد از افراد در فضاهای مجازی چون اینستاگرام و توئیتر منتشر می‌کنند و به‌عنوان پوشش اخبار هنرمندان معرفی می‌شود، با آنچه که در واقعیت جامعه ما وجود دارد بسیار متفاوت است و باز هم تأکید می‌کنم همیشه با واقعیت جامعه و در فضای حقیقی‌ام، زندگی کرده‌ام.»

این خواننده در ادامه گفت: «دربرگزاری این کنسرت تمامی اتفاقات را پیش‌بینی کرده بودیم و با همفکری با برخی از دوستان، می‌دانستیم شرایط جامعه مساعد برگزاری کنسرت است و در این اجرا هم تقریباً تمامی صندلی‌های سالن پر بود و استقبال شد و از همکارانم خواهش می‌کنم ممانعتی از اجرای کنسرت‌های خود نداشته باشند و برای نجات زندگی هزاران نفری که از این هنر کسب درآمد دارند تلاش کنند.»

او تأکید کرد: «موسیقی هنری جدایی‌ناپذیر از مردم و جامعه است چرا که از صبح تا شب در زندگی آنها جاری است و جریان دارد و در همه احوال با موسیقی در ارتباط هستیم. نکته دیگر بخش اقتصاد موسیقی است که باید بگویم افراد بسیاری از بستر این هنر ارتزاق و امرار معاش می‌کنند، از آهنگساز، خواننده و نوازنده و ترانه‌سرا گرفته تا عوامل دیگر... حتی برخی از این مشاغل که در حوزه موسیقی تعریف شده و وجود دارد بسیاری از مردم با آنها آشنایی ندارند.»

زانکو در ادامه بیان داشت: «من یک خواننده هستم و شغلم خوانندگی است و از حرفه‌ام دفاع می‌کنم و توجهی به حواشی ندارم و تمرکزم روی کارم است. بنابراین اگر رستوران‌های شهرما باز است و فعالیت می‌کنند و موسیقی زنده پخش می‌شود، پس ما هنرمندان موسیقی نیز باید به فعالیت‌های خود ادامه بدهیم چرا که مردم ما به حال خوب نیاز دارند و به عنوان یک موزیسین یا یک هنرمند، ترجیحم بر این است تأثیر مثبتی برای مردم عزیز کشورم داشته باشم و حال آنها را خوب کنم. به عنوان مثال ترک «مثلاً روم زوم کنی...» را که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت، در دوران شیوع کرونا منتشر کردم، روزگاری که بیشترین تعداد فوتی‌های کرونا بود و تلاش کردیم حال مردم را خوب کنیم.»

چیزی به اسم کنسرت دستوری نداریم

زانکو از هنرمندان نام آشنای موسیقی پاپ است و مخاطبان و علاقه‌مندانش با ترانه‌های او ارتباط خوبی دارند اما این خواننده طی این چند سال فعالیتش در این عرصه، اجرای کنسرتی نداشته و برنامه شامگاه پنجشنبه اولین اجرای او بود. این خواننده درپاسخ به این سؤال که آیا این اجرا به تمایل شما بوده یا بنا به شرایط حال حاضر سفارشی، اظهار کرد: «چیزی به اسم سفارشی وجود ندارد. دوستانی که صفحه‌های مجازی من را دنبال می‌کنند بخوبی می‌دانند تصمیم به برگزاری کنسرت مربوط به 8-7 ماه گذشته است و هیچ ارتباطی به حواشی این مدت اخیر ندارد. ما چیزی به اسم کنسرت دستوری نداریم و حضور مردم در سالن خود گواه این موضوع است و باز هم تأکید می‌کنم امیدوارم همکارانم هم بزودی کنسرت‌های خود را آغاز کنند. جامعه موسیقی وظیفه‌اش بهتر کردن حال خوب مردم است.»

زانکو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین