کد خبر: 67392 A

محسن شریفیان، نی انبان، لیانا شریفیان

ویدئو: هنرنمایی لیانا دختر محسن شریفیان با ساز نی‌انبان

ویدئو: هنرنمایی لیانا دختر محسن شریفیان با ساز نی‌انبان

در کنسرت اخیر محسن شریفیان فرزند این هنرمند جنوبی به روی صحنه آمد و سازی را که عمدتا به دست مردان دیده‌ایم، نواخت و به نوعی با این کار خود، تصورها را از موسیقی جنوب و مردان نوازنده آن تغییر داد.

ایران آرت: لیانا شریفیان، فرزند محسن شریفیان ـ آهنگساز، نوازنده و سرپرست گروه «لیان» ـ نوازنده ۲۴ ساله‌ای است که خارج از کشور در رشته موسیقی تحصیل کرده و همچون پدر، نی‌انبان می‌نوازند.

«لیانا» خود از جمله آن زنانی است که با محدودیت‌های ذهنی که وجود داشته، با وجود آنکه پدرش از شناخته‌شدگان موسیقی است، از ۱۶ سالگی نواختن ساز را آغاز کرده است؛ زیرا تا پیش از آن رایج نبوده است که بانوان این ساز را بنوازند.

اکنون این نوازنده جوان که میراث‌دار پدر شده و همچون او نی‌انبان می‌نوازد، در اجراهای اخیر گروه به‌عنوان نوازنده و همخوان به روی صحنه رفته و جا پای پدر گذاشته است.

به گزارش ایسنا، اگر تا به حال به کنسرت‌های گروه «لیان» رفته باشید، دیده‌اید که این شریفیان پدر است که با نی‌انبان خود به روی صحنه می‌آید و با نواختن این ساز، حال و هوای جنوب، دریا و وزش ملایم باد این منطقه را یادآور می‌شود، اما در دو اجرای اخیر گروه، فرزند شریفیان به روی صحنه آمد و سازی را که عمدتا به دست مردان دیده‌ایم، نواخت و به نوعی با این کار خود، تصورها را از موسیقی جنوب و مردان نوازنده آن تغییر داد.

ویدیویی از اجرای گروه لیان با حضور لیانا شریفیان به‌عنوان نوازنده نی‌انبان روی صحنه تالار وحدت مشاهده کنید.

 

 

محسن شریفیان لیانا شریفیان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین