کد خبر: 71355 A

نانسی عجرم

نانسی عجرم زمستان العلا را گرم می‌کند/ کنسرت‌ ستاره‌های جهانی در عربستان

نانسی عجرم زمستان العلا را گرم می‌کند/ کنسرت‌ ستاره‌های جهانی در عربستان

نانسی عجرم برای اولین بار در العلا عربستان سعودی روی صحنه می‌رود.

ایران آرت: نانسی عجرم، ستاره موسیقی پاپ دنیای عرب، برای اولین بار در شهر باستانی العلا عربستان سعودی اجرا خواهد کرد.

نانسی عجرم قرار است به‌عنوان بخشی از مجموعه کنسرت‌های «لحظات العلا» روز یازدهم ژانویه در سالن کنسرت مارایا روی صحنه برود. او چندی پیش در جشنواره فیلم دریای سرخ در شهر جده هم شرکت کرده بود.

این خواننده شناخته‌شده علاوه بر اینکه یکی از سه هنرمند زن برتر لبنان به شمار می‌رود، تاکنون بیش از ۳۰ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش را در سرتاسر جهان فروخته است.

GC2mmjyXAAAFjY9

اجرای این ستاره موسیقی لبنان در قالب مجموعه کنسرت‌های لحظات العلا برگزار می‌شود که تاکنون چهره‌های موسیقی جهانی از جمله آلیشا کیز، برونو مارس، ماجده رومی و بسیاری دیگر را به این شهر عربستان سعودی آورده است.

شهر العلا واقع در ۱۱۰۰ کیلومتری ریاض، در شمال غربی عربستان سعودی، در دره‌ای سرسبز با کوه‌های ماسه‌سنگی مرتفع و محوطه‌های میراث فرهنگی باستانی واقع شده است که قدمت آن‌ها به هزاران سال قبل از پادشاهی لحیان و نبطی می‌رسد.

این شهر باستانی زمانی در مسیر اصلی تجارت عود از هند تا شمال آفریقا و دریای مدیترانه قرار داشت. جمعیت العلا اکنون کمتر از پنج هزار نفر است ولی پادشاهی عربستان سعودی آن را یک جاذبه مهم فرهنگی و توریستی می‌داند و طرح‌هایی در دست دارد تا این شهر را که در احاطه دیوارهای باستانی است، به یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های زنده جهان بدل کند.

526136_940

مجموعه کنسرت‌های «لحظات العلا» دوازدهم ژانویه با اجرای عبادی الجوهر همراه خواهد بود. هجدهم ژانویه هم کنسرت ارکستر سوییس اجرا می‌شود و آندره بوچلی پرآوازه نیز ۲۶ ژانویه به این جشن موسیقی رونق خواهد بخشید. 

مجموعه کنسرت‌های «لحظات العلا» بخشی از جشنواره «زمستان در طنطوره» محسوب می‌شوند که در دل زیبایی‌های این منطقه برگزار می‌شود. برگزاری چنین جشنواره‌ای بخشی از تلاش عربستان سعودی برای تبدیل شدن به یک قطب هنری و فرهنگی در منطقه و فراتر از آن است.

زمستان در طنطوره علاوه بر موسیقی، میزبان رویدادهای مختلف دیگری است که در عرصه‌ هنر، فرهنگ، گردشگری، سوارکاری و نجوم تجربیات متنوعی ارائه می‌دهند. این جشنواره پنجمین بار است که در عربستان سعودی برگزار می‌شود و تا ۲۷ ژانویه ۲۰۲۴ پذیرای طرفداران موسیقی، فرهنگ و هنر، اهالی ورزش و دوستداران طبیعت خواهد بود.

نانسی عجرم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین