کد خبر: 65072 A

نمایش «دلاو» میزبان رایزنان فرهنگی سه کشور اروپایی شد

نمایش «دلاو» میزبان رایزنان فرهنگی سه کشور اروپایی شد

اجرای ویژه پرفورمنس-‌ تئاتر «دلاو» به کارگردانی جعفر مهیاری با حمایت هولدینگ عمرانی، میهمان رایزنان فرهنگی سه کشور ایتالیا، دانمارک، فرانسه و جمعی از هنرمندان تئاتر و سینما بود.

ایران آرت: شب گذشته ۲۲ خرداد‌ماه عمارت نوفل لوشاتو میزبان اجرای ویژه پرفورمنس‌- تئاتر «دلاو» به نویسندگی و کارگردانی جعفر مهیاری بود، که با حضور جوزپه پرونه سفیر ایتالیا، یاروسلاو رومانوا ریاست امور فرهنگی مطبوعاتی سفارت ایتالیا، ماجا مورتنسن مسوول امور فرهنگی دانمارک و نمایندگانی از بخش فرهنگی سفارت فرانسه، برگزار شد.

این نمایش که با حمایت هولدینگ عمرانی روی صحنه رفته، همچنین میزبان جمعی از هنرمندان و مدیران تئاتر و سینما، همچون حسین کیانی، جواد مولانیا، محمد دشت‌گلی، سیدوحید فخر موسوی، مهرداد کوروش‌نیا، مهران رنجبر، مجید رحمتی، الهام شعبانی، وحید نفر، یلدا عباسی، هاشم مرادی، رضا عربی، علیرضا حبیبی، مهرداد موفق، مجید رضایی، مریم ماهانی و... بود.

جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران پس از تماشای این نمایش گفت: از دیدن این نمایش خرسندم زیرا یک اثر درخشان و خاص را شاهد بودم. نمایشی که همزمان احساس غم و شادی را همراه با مفاهیم ارزشمند انسانی و فلسفی به مخاطبان عرضه کرد. 

پرفورمنس‌- تئاتر «دِلاو» به نویسندگی و کارگردانی جعفر مهیاری و مجری طرحی داود نامور، روایتگر داستان مردی است که زندگی روزمره‌اش او را به هیچ مبتلا کرده و تابوهای روزگار برای او تبدیل به آوردگاهی از محدودیت‌های پنهان شده‌اند، ناگهان پدیده عشق او را از مسیر تکراری‌اش جدا کرده و به سوی تحولی عظیم رهنمون می‌سازد.

این اثر با بازی سعید ابک، پرفورمنسی مبتنی بر بدن و حرکات نمایشی است، که همراه با موسیقی زنده، روایت می‌شود. «دلاو» پیش از این در سال ۲۰۱۷ در تئاتر نیونرپلاتس شهر وورزبورگ آلمان و در سال ۲۰۱۹ در تئاتر لی‌کاربون شهر لیون روی صحنه رفته است.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از: عرفان مبرقع آهنگساز و موسیقی زنده، جعفر مهیاری طراح صحنه، مهدی رایگانی طراح گرافیک، بهروز داوری ساخت تیزر و موشن گرافیک، معصومه آرواز و اعظم شکوفه‌پور دستیاران کارگردان، بهار حیدری و پاشا اسمعیل زاده امور بین‌الملل.

پرفورمنس‌تئاتر «دلاو» همه روزه ساعت ۲۱ در عمارت نوفل‌لوشاتو واقع در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، تقاطع خیابان رازی، پلاک ۱۸ روی صحنه است.

 

جعفر مهیاری سعید ابک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین