کد خبر: 66804 A

تئاتر برادوی، تئاتر، نمایش علاالدین

رکورد تاریخی نمایشی که سه هزار بار روی صحنه رفت

رکورد تاریخی نمایشی که سه هزار بار روی صحنه رفت

همزمان با جشن سه‌هزارمین اجرای «علاءالدین» در برادوی؛ نام این اثر در فهرست آثاری با طولانی‌ترین مدت اجرا ثبت شد.

ایران آرت: منطقه برادوی در نیویورک کشور آمریکا به سبب میزبانی از سالن‌ها و تالارهای متعدد هنر نمایش به عنوان «پایتخت تئاتر جهان» معروف و شناخته شده است.

سهم بالایی از شهرت این منطقه و تماشاخانه‌های آن به سبب میزبانی از گونه نمایش‌های عظیم موزیکال است که از میان آنها می‌توان به نمایش‌های موزیکالی چون «علاءالدین»، «شیرشاه» و «دیو و دلبر» اشاره کرد.

نیویورک‌تایمز نوشته: به تازگی نمایش موزیکال «علاءالدین» محصول کمپانی دیزنی که برگرفته از انیمیشنی به همین نام و محصول ۱۹۹۲ است، سه‌هزارمین اجرای خود را در سالن نمایش نیو آمستردام در برادوی جشن گرفت. و همین مساله کافی بود تا نام این نمایش در فهرست ۲۰ نمایشی که در برادوی به صحنه رفته‌اند و طولانی‌ترین اجرا را به نام خود ثبت کرده‌اند قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، علاءالدین داستان یک «کودک خیابانی» است که صاحب یک چراغ جادو می‌شود. غول درون چراغ به علاءالدین می‌گوید سه آرزو کند تا برایش برآورده کند، اما آیا این توانایی برای به دست آوردن مِهرِ پرنسس زیبا و سرسختی به نام جاسمین کافی است؟

ترانه‌های نمایش «علاءالدین» نوشته آلن منکن، هوارد آشمن و تیم رایس است. کیسی نیکولا کارگردان و طراح حرکت به عنوان کارگردان نمایش «علاء‌الدین»؛ به تازگی دو نمایش «بعضی‌ها داغش را دوست دارند» و «کتاب مورمون» را در برادوی به صحنه برده است.

در میان فهرست نام برده شده نمایش موزیکال «شیرشاه» در رتبه سوم و «دیو و دلبر» در رتبه دهم آن لیست قرار دارند.

 

تئاتر برادوی علاءالدین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین