کد خبر: 61469 A

نرگس فراهانی با گلوله سبز در فهرست برگزیدگان جایزه ویستا

نرگس فراهانی با گلوله سبز در فهرست برگزیدگان جایزه ویستا

نرگس فراهانی درباره جایزه هنر معاصر ویستا می‌گوید: جایزه ویستا با اهمیتی که برای ایده و پروپوزال قائل است این امکان را به هنرمندان می‌دهد تا آزادانه ایده‌پردازی کنند و این نکته‌ای مهم و قابل توجه در دوران اکنون ما محسوب می‌شود.

ایران آرت: نام نرگس فراهانی در فهرست هنرمندانی که ایده آنها به عنوان ایده منتخب چهارمین جایزه هنر معاصر ویستا انتخاب شده است، قرار گرفت. این هنرمند در معرفی خود می‌گوید: رشته تحصیلی من گرافیک بوده ولی از سال 1394 به صورت تجربی کار با سرامیک را شروع کردم و از همان زمان تا به اکنون سرامیک بخش مهمی از زندگی هنری من را تشکیل داده است.

فراهانی در خصوص ایده برگزیده خود در جایزه ویستا که "گلوله سبز" نام دارد می‌گوید: در این پروژه من بر روی یک نوع روش کاشت گیاه تمرکز کردم. روشی که بمب بذر نامیده می‌شود و بیشتر در کشورهای خارجی معرفی و آموزش داده شده است. این روش کاشت برای من که با گِل رُس کار می‌کنم اهمیت بیشتری داشت و سبب آزمایش و بررسی بیشتری گشت.

او می‌افزاید: در این پروژه از گل رس استفاده کرده‌ام. گل رس به دلیل داشتن آهن، کلسیم و منیزیم در ترکیب خود، منبعی غنی برای رشد و پرورش بذر محسوب می‌شود و همچنین می‌تواند به عنوان یک پوشش از بذر در درون خود محافظت کند تا زمانی که به مرحله جوانه زنی برسد.

نرگس فراهانی ادامه می‌دهد: این گلوله‌های ساخته شده در طبیعت رها می‌شوند (مناطق مرطوب و یا حفاظت شده) تا به رشد خود ادامه دهند. در نظر دارم از این روش کاشت برای تکثیر و گسترش پوشش‌های گیاهی زاگرس در منطقه‌ای حفاظت شده استفاده کنم.

این هنرمند درباره جایزه ویستا می‌گوید: جایزه ویستا با اهمیتی که برای ایده و پروپوزال قائل است این امکان را به هنرمندان می‌دهد تا آزادانه ایده‌پردازی کنند و این نکته‌ای مهم و قابل توجه در دوران اکنون ما محسوب می‌شود.

ایده‌های منتخب چهارمین جایزه ویستا در نمایشگاهی که تا 9 مهرماه 1400 در گالری ویستا دایر بود به تماشا گذاشته شد.

آیین اختتامیه و معرفی برنده جایزه 30 میلیون تومانی با روشن شدن وضعیت بحرانی این روزهای کرونایی اطلاع رسانی خواهد شد.

گالری ویستا جایزه ویستا جایزه هنر معاصر ویستا نرگس فراهانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین