کد خبر: 66437 A

محبوبه کاظمی دولابی ، حراج باران ، هنرهای ایرانی اسلامی

در اقدامی جالب توجه ، آیت الله نصرالله شاه آبادی از علمای بزرگ تهران پس از اگاهی از برپایی نخستین حراج هنرهای ایرانی اسلامی ، باران ، از این حرکت تقدیر کردند.

ایران آرت: سال ۱۳۹۵ آیت الله نصرالله شاه‌آبادی، از علمای بزرگ و شناخته شده تهران که بسیار به مردم داری حسن شهرت داشت،  پس از آگاهی ازنخستین حراج باران، حراج تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی، و تورق کاتالوگ آن ، این اتفاق را ستایش کرد.

آیت الله شاه آبادی به رسم تقدیر در ورودیه یک جلد حافظ ، با دستخط خویش متنی خطاب به دکتر سیده محبوبه کاظمی دولابی نوشت و آن را به عنوان هدیه به دفتر حراج باران فرستاد.

تصویر متن این دستخط و نیز عکسی که هنگام این نگارش به ثبت رسیده است را می توانید ببینید:

تقدیر آیت الله نصرالله شاه آبادی از حراج باران

آیت الله، حدود یک سال بعد، ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ در تهران دیار فانی را وداع گفت. ایشان را از مجتهدین مردم مدار و نماینده مردم استان تهران در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به یاد دارند.

تقدیر آیت الله نصرالله شاه آبادی از حراج باران

گفتنی ست نخستین حراج باران ، حراج تخصصی خط و خوشنویسی ، هنرهای ایرانی اسلامی ۹ مهر ۱۳۹۵ برپا شد که با فروش کلی دو و نیم میلیارد تومانی همراه بود.

حراج باران تا این لحظه چهار دوره را پشت سر گذاشته است؛ حراج چهارم باران جمعه ۲۴ آبان مقارن با سالروز ولادت پیامبر مکرم اسلام (ص) بر پا شد؛ غیر از رکورد فروش ۲۶ میلیارد تومانی، خلق رکورد گران ترین اثر هنری ایران به نام پنج برگ شاهنامه دوره تیموری به قیمت ۹ میلیارد، عبور یک اثر دیگر هنر ایرانی اسلامی از مرز میلیارد و فروش ۱۶ اثر بالای یکصد میلیون تومان از جمله دستاوردهای آن شب باشکوه بود.

چهارمین حراج باران

زمان پنجمین حراج باران به عنوان مطالبه جدی جامعه هنری به خصوص هنرمندان خط ، خوشنویسی ، هنرهای ایرانی اسلامی هنوز اعلام نشده است!

 

گالری ترانه باران حراج باران محبوبه کاظمی دولابی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین