کد خبر: 66769 A

گران ترین آثار هنری ، حراج فیلیپس ، آرت دیلر

حراج های هنری بیشتر از همیشه می فروشند/ حراجی فیلیپس افشاگری کرد

حراج های هنری بیشتر از همیشه می فروشند/ حراجی فیلیپس افشاگری کرد

میزان دقیق فروش در حراجی ها، گالری ها ، شو روم های خصوصی و دفاتر آرت دیلرها آنقدر پیچیده و توام با پنهان کاری ست که گاه تخمین بزرگی بازار هنر و حجم پول در جریان این داد و ستد خاص دنیای سرمایه‌گذاران غیرممکن است، اما گاه حراج هایی مانند فیلیپس اعدادی منتشر می کنند که توجهات را به خود جلب می کند.

ایران آرت: میزان دقیق فروش در حراجی ها، گالری ها، شو روم های خصوصی و دفاتر آرت دیلرها آنقدر پیچیده و توام با پنهان کاری ست که گاه تخمین بزرگی بازار هنر و حجم پول در جریان این داد و ستد خاص دنیای سرمایه‌گذاران غیرممکن است، اما گاه حراج هایی مانند فیلیپس اعدادی منتشر می کنند که توجهات را به خود جلب می کند.

البته که این اعداد با هدف تأثیرگذاری بر برندینگ منتشر می شود و ممکن است دقیق نباشد، از جمله اعدادی که اسپانسرها به حراجی ها می پردازند و در میزان فروش نمی آید اما چون مبحث مالیات در اروپا و آمریکا بسیار سختگیرانه پیگیری می شود این عددها حتمن در مقیاس کمینه هم که شده درست است.

مسئولان حراجی «فیلیپس»‌ در پایان سال میلادی در بیانیه‌ای اعلام کردند که این حراجی در سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۳ میلیارد دلار فروش داشته است.

با اینکه فروش ۱.۳ میلیارد دلاری سالانه یک رکورد برای «فیلیپس» محسوب می‌شود، اما نسبت به فروش سال قبل که ۱.۲ میلیارد دلار بود، تنها هشت درصد افزایش داشته است.

فروش سال گذشته نسبت به دوران پیش از همه‌گیری ۳۲ درصد افزایش داشت.

حراجی فیلیپس در سال ۲۰۲۲ بیش از یک میلیارد دلار در حراجی‌های عمومی فروخت،‌ این درحالی است که این آمار در سال ۲۰۲۱ حدود ۹۹۳ میلیون دلار بود.

در سال ۲۰۲۲ همچنین حدود ۲۵۰ میلیون دلار در جریان حراجی‌های خصوصی فروخته شد. این آمار در سال گذشته حدود ۲۰۸.۲ میلیون دلار بود.

فیلیپس که کوچک‌ترین حراجی در مقایسه با سه حراجی مهم جهان، کریستیز، ساتبیز و بونامز محسوب می‌شود،‌ مدت‌ها دو شعبه در لندن و نیویورک داشت.

مسوولان این حراجی اخیرا شعبه جدیدی را در لس آنجلس نیز افتتاح کرده‌اند تا از این طریق بر مجموعه‌داران ساحل غربی آمریکا، یعنی ۲۰ درصد از خریداران آمریکایی این حراجی، بیشتر تمرکز داشته باشند.

مدیرعامل این حراجی همچنین از برنامه‌هایی برای افتتاح شعبه جدیدی در هنگ‌کنگ در راستای راهبردهای افزایش فروش خبر داده بود.

طبق برنامه‌ریزی‌ها این شعبه در سال ۲۰۲۳ افتتاح خواهد شد.

خریداران آسیایی ۳۴ درصد از فروش جهانی حراجی فیلیپس را به خود اختصاص داده‌اند.

حراج فیلیپس لندن گران ترین آثار هنری آرت دیلر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین