کد خبر: 67300 A

نقاشی، پیتر پل روبنس

نقاشی مرد زره‌پوش رکورد می‌زند؟

نقاشی مرد زره‌پوش رکورد می‌زند؟

اگر «پرتره مردی به عنوان ایزد مارس» به بالاترین رقم برآوردشده فروخته شود به یکی از گران‌ترین نقاشی‌های «روبنس» تبدیل می‌شود.

ایران آرت: یکی از تابلوهای نقاشی «پیتر پل روبنس»‌ در حالی به زودی به فروش گذشته خواهد شد که انتظار می‌رود به یکی از گران‌ترین آثار این هنرمند تبدیل شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نیوز،‌ حراجی ساتبیز در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد ساتبیز تابلویی از «پیتر پل روبنس» از مجموعه متولی برجسته «موزه هنر متروپولیتن» را در ماه مه به فروش می‌رساند و انتظار می‌رود این اثر به قیمت بیش از ۲۰ میلیون دلار به فروش برسد.

به گفته ساتبیز، «روبنس» در حدود سال ۱۶۲۰ میلادی زمانی که در اوج حرفه خود بود، اثری به نام «پرتره مردی به عنوان ایزد مارس» خلق کرد که مردی ناشناس در زره را به تصویر می‌کشید. این حراجی در ماه مه در نیویورک برگزار خواهد شد و کارشناسان ارزش این اثر را بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار تخمین زده‌اند.

این اثر از مجموعه «مارک فیش» (Mark Fisch) در حراجی ارائه خواهد شد،‌ کسی که در برخی از بزرگترین خریدهای نقاشی‌های اروپایی موزه متروپولیتن نقش داشت.

در ژانویه، حراجی ساتبیز ۱۰ نقاشی از مجموعه متعلق به این مجموعه‌دار و همسر سابقش را در جریان مزایده آثار استادان قدیم نقاشی به فروش رساند. در همان حراجی دیگر نقاشی ارزشمند «روبنس»‌ با عنوان «سالومه با سر بریده سنت جان باپتیست» (حدود ۱۶۰۹) به قیمت ۲۳.۵ میلیون دلار فروخته شد و به سومین نقاشی گران «روبنس»‌ تبدیل شد.

اگر «پرتره مردی به عنوان ایزد مارس» به بالاترین رقم برآوردشده فروخته شود به یکی از گران‌ترین نقاشی‌های «روبنس» تبدیل می‌شود. «قتل عام بیگناهان» (۱۱۱۱-۱۶۰۹) اثر «روبنس»‌ در سال ۲۰۲۲ به قیمت ساتبیز لندن در سال ۲۰۰۲ به قیمت ۸۶ میلیون دلار فروخته شد و رکورد فروش آثار این هنرمند را شکست.

 

نقاشی پرتره پیتر پل روبنس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین