کد خبر: 67996 A

نقاشی| نقاشی پرتره| جان لاوری

نقاشی بانوی خاکستری و سیاه چقدر ارزش دارد؟

نقاشی بانوی خاکستری و سیاه چقدر ارزش دارد؟

یک تابلوی نقاشی کمیاب با عنوان «بانوی خاکستری و سیاه» اثر جان لاوری نقاش ایرلندی پس از ۱۰۰ سال در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

ایران آرت: پرتره کمیاب «بانوی خاکستری و سیاه» اثر «جان لاوری» نقاش ایرلندی، یکی از تابلوهایی است که در نمایشگاه آثار کمیاب هنرمندان بریتانیایی و اسکاتلندی در انجمن هنرهای زیبای انگلیس به نمایش درمی‌آید. 

این پرتره که در سال 1901 خلق شده و بیش از 100 سال (از سال 1914 تاکنون) است  در انظار عمومی دیده نشده، قرار است تابستان امسال در نمایشگاه «تاریخچه جدید» به نمایش گذاشته شود. 

جان لاوری در سال 1856 در بلفاست ایرلند متولد شد و در مدرسه هنر گلاسکو تحصیل کرد. او تا سال 1879 به عنوان هنرمندی مستقل کار می‌کرد اما در ادامه، نقاش رسمی دربار شد. لاوری بیشتر به خاطر پرتره‌ها و تصاویر دوران جنگ شهرت داشت.

«امیلی والش» مدیرعامل انجمن هنرهای زیبا درباره نمایش این پرتره کمیاب می‌گوید: «واقعاً خوب است که بتوان چیز تازه‌ای را که گویی بیش از 100 سال وجود نداشته، به نمایش گذاشت و به فروش رساند».

نمایشگاه «تاریخچه جدید» دربرگیرنده 40 اثر نقاشی و قطعات هنر تزئینی، طراحی و مبلمان کمتر دیده‌شده از هنرمندان انگلیسی و اسکاتلندی قرن‌های 19 و 20 بوده و قرار است طی ماه‌های ژوئن و ژوئیه در گالری‌های انجمن هنرهای زیبای لندن و ادینبورگ برگزار شود.

انجمن هنرهای زیبا، یکی از قدیمی‌ترین دلالان هنرهای زیبا در انگلیس محسوب می‌شود که  از قرن هفدهم تاکنون فعالیت‌های خود را در زمینه هنر و طراحی ادامه داده است. 

 

نقاشی نقاشی پرتره جان لاوری بانوس خاکستری و سیاه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین