کد خبر: 68398 A

پابلو دل وال ،pabli delval ،کریستیانا بونین ، 2024 Art Dubai

کریستیانا بونین مدیر بخش مدرن آرت دبی/ 2024 Art Dubai با چهار بخش می آید

کریستیانا بونین مدیر بخش مدرن آرت دبی/ 2024 Art Dubai با چهار بخش می آید

پابلو دل وال (pabli delval ) مدیر هنری آرت دبی 2024، دکتر کریستیانا بونین را به عنوان مدیر بخش مدرن آرت دبی منصوب کرد. این در حالی ست که بخش چهار گانه 2024 Art Dubai هم معرفی شده است.

ایران آرت: پابلو دل وال مدیر هنری آرت دبی 2024، دکتر کریستیانا بونین را به عنوان مدیر بخش مدرن آرت دبی منصوب کرد.

دکتر کریستیانا بونین ، استادیار تاریخ هنر در دانشگاه آمریکایی شارجه ، یک نویسنده هنری و مدیر هنری در شارجه است که در خصوص تبادلات هنر، ژئوپلیتیک، و مدرنیسم جهانی مطالعه و تحقیق می کند.

خانم بونین متخصص فرهنگ بصری اروپا و اوراسیا شوروی از سال 1850 است. علایق پژوهشی و آموزشی او تاریخ و نظریه هنر، صنایع دستی و طراحی مدرن را با تمرکز بر رابطه بین هنر و امپراتوری، گفتمان‌های پسااستعماری و شیوه‌های کیوریتوری معاصر بررسی می‌کند.

بونین یکی از منتقدان فعال آرت فروم، جوایز و بورسیه های متعددی از جمله برنامه آقاخان برای بورسیه نگارش معماری اسلامی، کمک هزینه تحصیلی آلفا، کمک هزینه تحقیقاتی فولبرایت، و بورسیه زبان انتقادی شوراهای آمریکا دریافت کرده است.

بخش مدرن آرت دبی Art Dubai Modern یک پلت فرم منحصر به فرد است که استادان مدرنی از خاورمیانه، آسیای جنوبی و آفریقا را ارائه می دهد و هنرمندانی را در خود جای داده است که تأثیر آنها در طول قرن بیستم قابل احساس است.

طبق برنامه اعلام شده Art Dubai Modern در دوره پیش رو پویایی های فرهنگی یک منطقه جغرافیایی گسترده را بررسی می کند که باعث ایجاد جنوب جهانی امروزی شده است. چشم انداز ژئوپلیتیکی پس از دهه 1940 روابط بین هنرمندان، موسیقی دانان، معماران و فیلمسازان منطقه را باز تعریف کرد و پیوندهای فرهنگی پیچیده شرق-شرق و جنوب-جنوب را ایجاد کرد که در بخش برجسته خواهد شد.

_زمان هفدهمین آرت دبی

به تازگی برنامه های هفدهمین دوره آرت دبی اعلام شده است و بر این اساس از ۱ تا ۳ مارس (روزهای پیش‌نمایش در ۲۸ و ۲۹ فوریه) در مدینه جمیرا برگزار می‌شود.

برنامه های کاربردی این دوره در چهار بخش طراحی شده است : Art Dubai Contemporary، Bawwaba، Art Dubai Modern و Art Dubai Digital. گالری‌هایی را از سراسر جهان به نمایش می‌گذارد. در این میان از صحنه‌های هنری نوظهور گرفته تا مراکز تاسیس، نمایش‌های انفرادی یا گروهی و ارائه دیدگاه‌های جهانی جدید به نمایش خواهد بود.

Art Dubai 2023/photo collection 1

بووابا | Bawwaba بوابة (به معنای دروازه در زبان عربی) به عنوان درگاهی برای کشف آثاری است که در سال گذشته یا به طور خاص برای نمایشگاه ایجاد شده اند و به بازدیدکنندگان خوانشی از پیشرفت های هنری فعلی در دامنه های جغرافیایی گسترده در جنوب جهانی را ارائه می دهد. Art Dubai Modern یک پلت فرم منحصر به فرد است که استادان مدرن از خاورمیانه، آسیای جنوبی و آفریقا را ارائه می دهد و هنرمندانی را ارائه می دهد که در قرن بیستم تأثیرگذار بوده اند و آثارشان نقشی کلیدی در شکل گیری درک از چشم انداز فرهنگی فعلی

در بخش Art Dubai Digital با هدف گسترش دانش و درک از رسانه های جدید و مناظر هنر دیجیتال که به سرعت در حال تحول هستند، از طریق ویترینی از پلتفرم ها و گالری های بین المللی، برای دوره سوم برنامه های متفاوتی ارائه می دهند.

Art Dubai 2023/photo collection 1

نکته حائز اهمیت این است که همه دوره های آرت دبی را حاکم دبی افتتاح می کند و همین توجه سبب شده این آرت فر در همین مدت کوتاه به یکی از مهم ترین رویدادهای هنری در دنیا بدل شود و مهم ترین دیلرها و مجموعه داران و گالری ها در روزهای برگزاری این اتفاق بین المللی در دبی حاضر باشند.

 

مدینه الجمیرا آرت دبی پابلو دال وال Art Dubai 2024 کریستیانا بونین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین