کد خبر: 65283 A

محمد خزاعی، محمد مهدی اسماعیلی، آقازاده های سینما

روز گذشته و در حاشیه نشست هیأت دولت، وزیر ارشاد با پرسش های خبرنگاران درباره شایعه تغییر محمد خزاعی ، رئیس سازمان سینمایی روبرو شد.

ایران آرت: همشهری نوشت: محمد خزاعی ،رئیس سازمان سینمایی با انتقاد از اینکه تعدادی از آقازاده‌ها با وابستگی‌های سیاسی و جناحی توانسته‌اند کارگردان شوند، گفت: فهرست این افراد مشخص است درحالی‌که در بسیاری از شهرستان‌ها با وجود استعدادها و تنها به‌خاطر نبود شرایط مالی، این افراد نتوانسته‌اند به مرحله ظهور برسند و این با مفهوم عدالت فرهنگی سازگار نیست.

تا کی قرار است در فیلم‌ها فقر و فلاکت ببینیم

انتقاد از آنچه سیاه‌نمایی در فیلم‌ها نامیده می‌شود، موضوع دیگری بود که خزاعی به آن پرداخت. رئیس سازمان سینمایی افزود: اگر تنوع جدی در مضامین فرهنگی فیلم‌های تولیدی نداشته باشیم بدون شک موفق نخواهیم بود. تا کی قرار است فیلم جنوب‌شهری تهران و فقر و فلاکت ببینیم و این گستره از تنوع، زیبایی فرهنگی کشور و رنگارنگی آیین‌ها، فرهنگ‌ها و قومیت‌ها را در فیلم‌ها نبینیم و به مخاطبان ارائه ندهیم؟ خزاعی حضور و تمرکز صرف فیلمسازان جوان در بخش آسیب‌های اجتماعی استان‌ها را چندان مناسب ندانست و ادامه داد: لازم است این گروه از فیلمسازان با وجود تسلط به شرایط فرهنگی منطقه خود، برای معرفی هرچه بهتر این فرهنگ و ایجاد دید بهتر در میان همگان تلاش کنند.

رئیس سازمان سینمایی وظایف سینماگران را مختلف و متفاوت دانست و گفت: مهم‌ترین این مسئولیت‌ها تعهد در مقابل جامعه است که متأسفانه گاهی مورد غفلت واقع و قربانی جریان سرمایه‌داری می‌شود.

برخی بداخلاقی‌ها در سینما هر روز در حال گسترش است!

خزاعی با اظهار تأسف از وجود برخی بداخلاقی‌ها در عرصه سینمای کشور که هر روز نیز در حال گسترده شدن است، گفت: سازمان سینمایی متعلق به همه افکار و اندیشه‌هاست و در این دوره مدیریتی نیز، تبعیض برای فراهم شدن امکان کار ویژه برای عده‌ای خاص از فیلمسازان صورت نگرفته است. متأسفانه یک عده در این سینما عادت کرده‌اند تسهیلات ویژه بگیرند؛ آدم‌هایی که رسانه و شبکه دارند و خوب بلد هستند حاشیه‌سازی کنند، اما من ترسی نسبت به آن ندارم. عدالت فرهنگی این نیست که پول را به کسانی هدیه کنیم که در اغلب دوره‌ها از مزیت‌های نسبی سینما و رانت‌های آن ‌سوء‌استفاده کرده‌اند.

رئیس سازمان سینمایی تغییر نمی‌کند

روز گذشته و در حاشیه نشست هیأت دولت، وزیر ارشاد به حمایت از رئیس سازمان سینمایی پرداخت. محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر دیروز در جمع خبرنگاران، گفت: رئیس سازمان سینمایی موضع خوبی در حیطه فعالیت کاری خود دارد و عملکرد وی خوب است و به‌دنبال تغییر در این حوزه نیستیم.

 

محمد خزاعی محمد مهدی اسماعیلی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آقازاده های سینما
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین