کد خبر: 65822 A

جین فاندا، سرطان، سیاست، بازیگر زن

خانم بازیگر بیماری خود را به سیاست پیوند زد/ ابتلا به سرطان

خانم بازیگر بیماری خود را به سیاست پیوند زد/ ابتلا به سرطان

او می‌گوید «اجازه نمی‌دهم سرطان مانع از انجام کاری شود که می‌توانم» و بعد از هوادارانش می‌خواهد در انتخابات میان‌دوره‌ای حضور پیدا کنند.

ایران آرت: جین فاندا جمعه گذشته فاش کرد که به سرطان لنفوم مبتلا شده و شیمی درمانی را آغاز کرده است. بازیگر «گریس و فرانکی» (Grace and Frankie) می‌گوید این نوع سرطان «بسیار قابل درمان» و به مدت شش ماه تحت درمان قرار خواهد گرفت. فاندا در اینستاگرام می‌نویسد: «۸۰ درصد آدم‌ها درمان می‌شوند، بنابراین احساس خوش‌شانسی می‌کنم.»

این بازیگر ۸۴ ساله که در سال‌های اخیر خود را وقف اهداف اجتماعی و سیاسی کرده، بیماری خود را به سیاست پیوند می‌زند و اضافه می‌کند: «ما علاوه بر این باید نه فقط بیشتر در مورد درمان حرف بزنیم بلکه از علت‌ها بگوییم تا بتوانیم آن‌ها را از بین ببریم. برای مثال، مردم باید بدانند که سوخت‌های فسیلی باعث سرطان می‌شود.»

به گزارش ۳۰نما، فاندا فوریه سال ۲۰۲۰ در کالیفرنیا چندین تظاهرات برای جلب توجه به بحران محیط زیست برگزار کرد. او ادامه می‌دهد: «سرطان یک معلم است و به درس‌هایی که به من می‌دهد توجه می‌کنم. یکی از مسائلی که به من نشان داده اهمیت جامعه است. اهمیت رشد و عمیق‌تر کردن روابط در جامعه تا تنها نباشیم. و سرطان، علاوه بر سن من – تقریباً ۸۵ ساله‌ام – قطعاً اهمیت تطبیق با واقعیات نو را می‌آموزد.»

فاندا در پایان می‌گوید‌ «اجازه نمی‌دهم سرطان مانع از انجام کاری شود که می‌توانم» و از هوادارانش می‌خواهد در انتخابات میان‌دوره‌ای حضور پیدا کنند.

 

سرطان بازیگر زن جین فاندا خانم بازیگر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین