کد خبر: 65974 A

آنجلینا جولی، سیل پاکستان

بازیگر سرشناس آمریکایی که برای دیدار با سیل زدگان پاکستانی به این کشور سفر کرده است خواستار کمک‌های بین المللی به آنان شد.

ایران آرت: آنجلینا جولی، فرستاده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در سفر به پاکستان از مناطق سیل زده این کشور بازدید و با شماری از خانواده‌های قربانی این فاجعه دیدار و گفتگو کرد.

آنجلینا جولی گفته است که فاجعه سیل در پاکستان باید یک زنگ بیدارباش برای جهان در رابطه با تغییرات آب و هوایی باشد. وی همچنین خواستار کمک‌های بین المللی بیشتر پس از دیدار با قربانیان شد.

بر اساس آخرین آمار‌های دولتی، پاکستان توسط بارندگی‌های موسمی بی‌سابقه ضربه خورده است که یک سوم خاک این کشور - منطقه‌ای به وسعت بریتانیا - را زیر آب گرفت و نزدیک به ۱۶۰۰ نفر را کشت.

بیش از هفت میلیون نفر آواره شده اند، بسیاری از آن‌ها در چادر‌های موقت بدون محافظت در برابر پشه‌ها زندگی می‌کنند و اغلب با دسترسی اندکی به آب آشامیدنی تمیز یا وسایل شستشو زندگی می‌کنند.

به گزارش فرارو، آنجلینا جولی که قبلاً برای دیدار با قربانیان سیل ویرانگر سال ۲۰۱۰ و زلزله مرگبار سال ۲۰۰۵ به پاکستان سفر کرده بود، در فیلمی که روز پنجشنبه منتشر شد، گفت: من هرگز چنین چیزی ندیده ام.

 

IMG_20220923_151934

وی در نشستی با مقامات دولتی و نظامی در اسلام آباد پایتخت پاکستان گفت: من کاملاً در کنار شما برای فشار آوردن به جامعه بین المللی برای انجام کار‌های بیشتر هستم. من فکر می‌کنم این یک زنگ بیدارباش واقعی برای جهان است که ما در کجا هستیم.

 

IMG_20220923_151912

جولی که نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل است، از استان سند، یکی از مناطقی که بدترین آسیب را دیده است، بازدید کرد و در آنجا با قربانیان سیل آواره ساکن در کمپ‌ها ملاقات کرد.

سازمان ملل نسبت به فاجعه دوم ناشی از بیماری‌هایی مانند دنگی، مالاریا، وبا و اسهال و همچنین سوء تغذیه در بین سیل زدگان پاکستان هشدار داده است.

 

IMG_20220923_151843

بازیگر برنده جایزه اسکار گفت: من با مردم صحبت می‌کردم و فکر می‌کردم که اگر کمک‌های کافی نرسد، آن‌ها در چند هفته آینده اینجا نخواهند بود.

دانشمندان رکوردشکنی باران‌های موسمی را با تغییرات اقلیمی مرتبط دانسته اند.

 

IMG_20220923_151856

آنجلینا جولی سیل پاکستان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین