کد خبر: 66761 A

هنرمندان ممنوع الکار، هنرمندان ممنوع الفعالیت، هومن سیدی ، اسکار

هومن سیدی کی ممنوع الکار بودی؟!/ پرسش رسانه اصولگرا: پر کارتر از تو هم مگه داریم ؟!

هومن سیدی کی ممنوع الکار بودی؟!/ پرسش رسانه اصولگرا: پر کارتر از تو هم مگه داریم ؟!

هومن سیدی که در زمان دولت رئیسی ، نماینده ایران در اسکار بود، در این سال‌ها با دریافت ۸سیمرغ بلورین در مقام کارگردان و بازیگر، یکی از چهره‌های مورد توجه ادوار جشنواره فجر در دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی محسوب می‌شود.

ایران آرت: همشهری، رسانه شهرداری تهران نوشت: هومن سیدی یکی از پرکارترین سینماگران این سال‌ها می‌گوید در دولت‌های قبلی ممنوع‌الکار بوده است. این کارگردان در گفت‌وگو با یک نشریه آمریکایی درباره فیلم تازه‌اش «جنگ جهانی سوم» صحبت کرده که ایسنا دیروز آن را روی خروجی خود گذاشت. سیدی در بخشی از این مصاحبه ‌گفته است:«در دولت‌های قبلی ممنوع‌الکار بودم. اما به‌نظر من رویکردی که در آن نوعی جنگ [میان کارگردانان و دولت] وجود دارد، بی‌معنی و غیرضروری است. سینما قدرتمند است و نشان داده که توانایی توسعه و رشد دارد. من در گذشته چنین چیزهایی را دیده‌ام، فیلمسازان را ممنوع کرده و امثال آن. فکر می‌کنم بالاخره خودش درست می‌شود. اما واقعاً می‌توانم از جانب خودم صحبت کنم. این [ممنوعیت] ممکن است برای من اتفاق بیفتد و من خودم را در میان کسانی بیابم که برای پرداخت صورتحساب‌ها تلاش می‌کنند. ما خوش‌شانس بودیم که توانستیم این فیلم را بدون هیچ‌گونه حمایت دولتی بسازیم. تامین مالی از سوی سرمایه‌گذاران خصوصی و یک پلتفرم پخش خصوصی در ایران تامین شد.»  با توجه به فعالیت‌های پر تعداد سیدی در یک دهه اخیر، مشخص نیست که منظور او از ممنوع‌الکار شدن دقیقا به چه زمانی بازمی‌گردد. هومن سیدی در یک دهه اخیر فیلم‌های «سیزده»(۱۳۹۱)، «اعترافات ذهن خطرناک من»(۱۳۹۳)، «خشم و هیاهو»(۱۳۹۴)، «مغزهای کوچک زنگ زده»(۱۳۹۶) و «جنگ جهانی سوم»(۱۴۰۱) را در کارنامه خود دارد. سیدی سریال «قورباغه» را نیز سال ۱۳۹۹ برای شبکه نمایش خانگی ساخت و به‌عنوان بازیگر هم یکی از چهره‌های پرکار این سال‌ها بوده است.

او در این سال‌ها با دریافت ۸سیمرغ بلورین در مقام کارگردان و بازیگر، یکی از چهره‌های مورد توجه ادوار جشنواره فجر در دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی محسوب می‌شود. آخرین ساخته هومن سیدی فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» است که امسال به‌عنوان نماینده رسمی سینمای ایران برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و پنجمین دوره جوایز اسکار انتخاب شده بود اما نتوانست به جمع ۱۵نامزد اولیه این شاخه راه یابد.

پایان مطلب روزنامه همشهری 

 

هومن سیدی هنرمندان ممنوع التصویر هنرمندان ممنوع الکار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین