کد خبر: 67216 A

تیلور سوئیفت، برد پیت، گروه جنسیس

تیلور سوئیفت در تعقیب برد پیت؛ ثروتمندترین هنرمندان معرفی شدند

تیلور سوئیفت در تعقیب برد پیت؛ ثروتمندترین هنرمندان معرفی شدند

گروه جنسیس، استینگ و تایلر پری در صدر پردرآمدترین هنرمندان جهان قرار دارند و ستارگان دیگری در دنباله آنها قرار گرفته‌اند.

ایران آرت: فوربز، فهرست پردرآمدترین هنرمندان دنیا در سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد. این گروه از افراد در مجموع ۱.۳ میلیارد دلار در دوازده ماه گذشته درآمد داشته‌اند.

«تیلور سوییفت» بازیگر و خواننده ۳۳ ساله پس از انتشار دهمین آلبوم استودیویی خود تحت عنوان «نیمه‌شب‌ها» (Midnights) در اکتبر سال ۲۰۲۲، اولین هنرمند تاریخ لقب گرفت که ده رتبه اول ۱۰۰ ترانه برتر «بیلبورد» را از آن خود کرد. ۱۴ میلیون هوادار او یک ماه بعد برای خریداری بلیت‌های کنسرت او برای سال ۲۰۲۳ به «تیکت‌مستر» هجوم بردند و این پلتفرم را وادار به تخلف کردند. در گزارش «جی‌پی مورگان» آمده است که یونیورسال میوزیک که ۳ درصد درآمد سوییفت را دریافت می‌کند، ۵۰ میلیون دلار آلبوم فیزیکی در سال ۲۰۲۲ فروخته است. این فروش او را به رتبه نهم پردرآمدترین هنرمندان سال رسانده است. او که برای ششمین بار در فهرست «فوربز» قرار می‌گیرد در سال ۲۰۱۹ رتبه اول را از آن خود کرد.

به گزارش ۳۰نما، گروه «جنسیس» با ۲۳۰ میلیون دلار در رتبه اول است و «استینگ» با ۲۱۰ میلیون دلار، «تایلر پری» با ۱۷۵ میلیون دلار، «تری پارکر» و «مت استون» نویسندگان و تهیه‌کنندگان سریال انیمیشن «سوث پارک» (South Park) با ۱۶۰ میلیون دلار، و «جیمز بروکس» و «مت گرونینگ» نویسندگان و تهیه‌کنندگان «سیمپسون‌ها» (The Simpsons) با ۱۰۵ میلیون دلار رتبه‌های دوم تا پنجم را به دست آورنده‌اند.

«برد پیت» که سال گذشته در «قطار سریع‌السیر» (Bullet Train) سونی دیده شد و با کمپانی «پلن بی» پروژه‌های متعددی از جمله «بابل» (Babylon) و «شهر گمشده» (The Lost City) را تولید کرد با ۱۰۰ میلیون دلار رتبه ششم را از آن خود کرده و بالاتر از «رولینگ استون» با ۹۸ میلیون دلار و «جیمز کامرون» کارگردان «آواتار» (Avatar: The Way of Water) با ۹۵ میلیون دلار قرار دارد. «بد بانی» با ۸۸ میلیون دلار در رتبه دهم جای گرفته است.

 

برد پیت تیلور سوئیفت استینگ گروه جنسیس جنسیس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین