کد خبر: 64719 A

محبوبه کاظمی دولابی، حراج باران، خانه پدری جلال آل احمد، گالری ترانه باران

همشهری در گزارشی ویدئویی از بهبودی حال خانه پدری جلال آل احمد گفته است و اینکه چگونه محبوبه کاظمی دولابی از همان تابستان ۱۴۰۰ که این خانه را به عنوان بهره بردار در مزایده میراث برنده شد ، از معتادان پاک سازی کرد.

ایران آرت: همشهری آنلاین نوشت: خانه پدری جلال آل احمد که قرار است کاربری فرهنگی، هنری و آئینی داشته باشد، از حضور معتادان خالی و پاک‌سازی شد. خانه آیت­‌الله حاج سید احمد طالقانی، پدر جلال و شمس آل­ احمد در سال 1383 به ثبت ملی رسیده و در حالی‌که سال 1391 تابلو خانه باستان‌شناسان کشور بر سردر آن نصب شد، اما به جای باستان‌شناسان، خانه به پاتوق معتادان بدل شد.

محبوبه کاظمی دولابی، سرمایه‌گذار و بهره‌بردار خانه پدری جلال آل احمد به همشهری‌آنلاین گفت: از سال‌ها قبل به صورت تخصصی در حوزه گردشگری هنری و توسعه پایدار فعالیت می‌کنم، در سال ۹۶ این خانه به من در حالی معرفی شد، که متأسفانه به مخروبه تبدیل شده بود. آن زمان صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی آن را با کاربری فرهنگی و آئینی به مزایده گذاشته بود. 

کاظمی دولابی که به عنوان مدیر گالری ترانه باران و نیز حراج باران، حراج تخصصی خط و خوشنویسی ایرانی اسلامی چهره شناخته شده هنری است گفت: شرایط و کاربری تعریف شده برای آن با فعالیت‌هایی که من در نظر داشتم همخوانی نداشت اما سال ۹۹ اعلام شد کاربری خانه به فرهنگی هنری، آئینی و پذیرایی تغییر پیدا کرده است. من هم در مزایده شرکت کرده و برنده شدم بنابراین خانه به ما واگذار شد.

سرمایه‌گذار و بهره‌بردار خانه پدری جلال آل احمد گفت: زمانی که این بنا را تحویل گرفتم پر از زباله بود. نخاله‌های آن را که چندین خاور و کامیون می‌شد بیرون ریختیم. وقتی برای اولین بار به این خانه آمدیم چندین معتاد در حال تزریق بودند و متأسفانه این بنای ثبت ملی‌شده به خانه «امیرچلچله» معروف شده بود.

 

گالری ترانه باران نگارخانه ترانه باران حراج باران محبوبه کاظمی دولابی خانه پدری جلال آل احمد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین