کد خبر: 66813 A

محمد مهدی اسماعیلی ، بودجه هنر، بودجه فرهنگ و هنر در سال ۱۴۰۲

گلایه وزیر ارشاد از سیر نزولی بودجه فرهنگ/ اسماعیلی: چانه بودجه فرهنگی کوچک گرفته شده

گلایه وزیر ارشاد از سیر نزولی بودجه فرهنگ/ اسماعیلی: چانه بودجه فرهنگی کوچک گرفته شده

اسماعیلی، وزیر ارشاد می گوید: روند کلی دو دهه اخیر نشان می‌دهد نزول جدی در بودجه فرهنگی داشته‌ایم.

ایران آرت: ایلنا خبر داد : محمدمهدی اسماعیلی درباره انتقاداتش نسبت به ردیف بودجه فرهنگ و ارشاد در بودجه سالانه کشور گفت: «انتقادی که داشتم نسبت به کلیت کار بود، از ابتدا چانه بودجه فرهنگی کوچک گرفته شده است، البته از قضا در یکی، دو سال گذشته رشد داشته است همین امسال با همکاری بسیار خوب دکتر میرکاظمی و سازمان برنامه و بودجه در حال انجام کارهای بسیار خوبی هستیم و گام‌هایی را برداشته‌ایم.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: «انتقاد من در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه ناظر به کلیت نگاه بود که ان‌شاءالله در حال تنظیم آن هستیم. مثلاً در برنامه هفتم این پیشنهادها را به دولت آورده‌ایم که اگر به تصویب برسد، در یک جدولی عدد را از 2.3 فعلی به یک عدد حداقل ۲ برابری برسانیم که در حال انجام دادن این‌ کار هستیم که اگر کارهای زیرساختی اتفاق بیفتد که گام مهمی است، من فکر می‌کنم این مشکلات حل می‌شود.»

به گفته اسماعیلی، روند کلی دو دهه اخیر نشان می‌دهد نزول جدی در بودجه فرهنگی داشته‌ایم.

اشتباه استراتژیک وزیر ارشاد درباره بودجه در سال ۱۴۰۱

وی درباره نظر خود پیرامون نظریه‌ای که فرهنگ را بنای اقتصاد و سیاست را ‌می‌داند، بیان کرد: «مهم این است که امروز نظریه حاکم در دولت همین است. آقای رئیس‌جمهور همین نگاه را دارند و معتقدند در هر موضوعی اولویت فرهنگ است. هنگام انتخاب استاندار خوزستان در دولت گفتم، به عنوان یک کارشناس می‌گویم فکر می‌کنید چرا خوزستان به آن رشد مطلوب نرسیده است؟ اولین مسأله‌اش موانع فرهنگی است، شما فکر می‌کنید با هزینه‌کرد در سایر بخش‌ها مسأله پیشرفت و توسعه حل می‌شود؟ خیر؛ اول از همه حوزه فرهنگ است که باید درست شود که در دولت در حال تلاش هستیم.»

محمد مهدی اسماعیلی بودجه هنر در سال ۱۴۰۱ بودجه فرهنگ و هنر ۱۴۰۱ بودجه هنر ۱۴۰۲ بودجه فرهنگ و هنر ۱۴۰۲
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین