کد خبر: 70942 A

جایزه گرمی| خوانندگان زن

زنان پیشتاز جایزه گرمی / تیلور سوئیفت تاریخ‌ساز می‌شود؟

زنان پیشتاز جایزه گرمی / تیلور سوئیفت تاریخ‌ساز می‌شود؟

نامزدهای جایزه معتبر موسیقی «گرمی» برای سال ۲۰۲۴ در حالی اعلام شد که هنرمندان زن در میان نامزدهای امسال حضور چشمگیری دارند

ایران آرت: شصت و ششمین دوره جوایز سالانه موسیقی گرمی اعلام شد و هنرمندان زن شامل «سیزا»، «فیبی بریجرز»، «ویکتوریا مونه» و «تیلور سوئیفت» پیشتاز نامزدها نام گرفتند و نکته جالب این که تنها یک مرد یعنی «جان باتیست» در هر دو شاخه بهترین آهنگ و رکورد سال نامزد دریافت جایزه است. 

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، «سیزا» بیشترین نامزدی را با حضور در ۹ شاخه برای آلبوم «SOS» و آهنگ‌های آن کسب کرده و در شاخه بهترین رکورد سال با آثاری از «بیلی آیلیش»، «جان باتیست»، «مایلی سایرس»، «اولیویا رودریگو»، «تیلور سوئیفت» و «ویکتوریا مونه» رقابت می‌کند.

هر دو شاخه بهترین آهنگ و رکورد سال تقریباً به طور کامل تحت سلطه زنان است و فقط «جان باتیست» به عنوان نامزد مرد در هر دو شاخه انتخاب شده است. «باتیست» در سال ۲۰۲۲  برنده پنج جایزه مهم «گرمی» شد.

سوئیفت با شش نامزدی در صورت برنده شدن در شاخه آلبوم سال،  می‌تواند تاریخ‌ساز جوایز  گرمی باشد؛ چرا که به اولین هنرمندی تبدیل می‌شود که تا به حال چهار بار در این بخش برنده شده است. «رودریگو» نیز که پیش از این برنده سه جایزه گرمی شده بود، 6 نامزدی برای آلبوم «GUTS» و آهنگ «خون آشام» خود به دست آورده است.

مراسم شصت و ششمین دوره جوایز موسیقی گرمی روز چهارم فوریه (۱۵ بهمن) برگزار می‌شود.

 

جایزه گرمی تیلور سوئیفت جایزخ ویکتوریا مونه فیبی بریجرز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین