کد خبر: 71175 A

امینم| رپر آمریکایی

خبر درگذشت امینم صحت دارد؟ / عکس

خبر درگذشت امینم صحت دارد؟ / عکس

گوگل در باکس بیوگرافی نتایج جست‌وجو اعلام کرده بود که امینم، رپر معروف آمریکایی، درگذشته است.

ایران آرت: گراف دانش گوگل (جعبه‌ی اطلاعاتی که در کنار نتایج جست‌وجو ظاهر می‌شود) به اشتباه اعلام کرد که امینم، رپر ۵۱ ساله، در مادیسون ایالت ویسکانسین، در تاریخ ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) درگذشته است.

به گزارش زومیت، سخنگوی موتور جست‌وجوی گوگل به نیوزویک گفت که گراف‌های دانش گوگل از منابع مختلفی در سراسر اینترنت، از جمله ویکی‌پدیا، به دست می‌آیند.

هنگامی که این شوخی در ویکی‌پدیا، اطلاعات بیوگرافی امینم را در نتایج گوگل تغییر داد و ادعا کرد که او درگذشته است، طرفداران صنعت موسیقی به‌شدت نگران شدند.

گوگل: امینم درگذشت

یکی از طرفداران امینم در ایکس نوشت: «اینطوری مرا نترسانید.» کاربری دیگر نوشت: «کسی که باعث این اتفاق بوده را بازداشت کنید، او باعث حمله‌ی قلبی من شد.»

به گفته نماینده‌ی گوگل، موتور جست‌وجو سیستم‌هایی برای شناسایی دارد که اگر منابع اطلاعاتشان توسط دیگران تغییر یافته باشند، آن‌ها را تشخیص دهد. این فناوری معمولاً به خوبی اطلاعات تقلبی را کشف می‌کند، اما گاهی دچار خطا می‌شود.

هنگامی که سیستم دچار اشتباه می‌شود و افراد، گوگل را از بروز خطا مطلع می‌کنند، غول دنیای جست‌وجو به‌سرعت در صدد اصلاح آن بر می‌آید.

امینم تنها سلبریتی‌ای نیست که قربانی شوخی ویکی‌پدیا شده است. Rapper Bia نیز صفحه‌ی ویکی‌پدیایش دستکاری شد و گوگل مرگ این خواننده‌ی ۳۲ ساله را نیز مانند امینم در تاریخ ۱۰ دسامبر اعلام کرد.

امینم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین