کد خبر: 68152 A

نیکی کریمی| ازدواج نیکی کریمی

نیکی کریمی و ازدواج؟/ لباس عروس بر تن نیکی کریمی

نیکی کریمی و ازدواج؟/ لباس عروس بر تن نیکی کریمی

ایران آرت: نیکی کریمی بازیگر فیلم و سریال های آقازاده، ممنوعه، دو خواهر، شام عروسی، کیمیا، عروس، بوی پیراهن یوسف و سرزمین کهن متولد ۱۹ آبان ۱۳۵۰ در تهران است. او طی این سال ها جوایز و افتخارات فراوانی به دست آورده است.

به گزارش ایمنا، کریمی در حرفه عکاسی هم فعالیت دارد و این حرفه را نزد عباس کیارستمی آغاز کرد. او تاکنون چندین نمایشگاه عکس برگزار کرده و سبک‌های مختلف عکاسی را هم تجربه کرده است اما عکاسی او در طبیعت چشم‌نوازتر است. دوستانش کتاب را بخش اصلی خریدهای نیکی می‌دانند. وی در سال ۱۳۷۴ برای اولین بار به تلویزیون آمد و تنها ۴ سریال بازی کرده است. کریمی به ورزش اهمیت زیادی می‌دهد و روزانه به بدنسازی می‌پردازد. او به ورزش تنیس علاقه زیادی دارد. کریمی در کنار بازیگری، کارگردانی، تهیه کنندگی به ترجمه کتاب هم مشغول است.

بیوگرافی نیکی کریمی

نیکی کریمی در ۱۹ آبان ۱۳۵۰ در تهران متولد شد. اصالت نیکی به تفرش برمی‌گردد. وی از زمان کودکی بسیار به بازیگری و سینما علاقه مند بود و در دوران دبستان در گروه‌های کوچک تئاتر بازی می‌کرد. جمشید حیدری در سال ۱۳۶۸ او را برای فیلم وسوسه انتخاب کرد تا اولین تجربه سینمایی نیکی رقم بخورد. او سپس در فیلم سینمایی عروس به کارگردانی بهروز افخمی جلوی دوربین رفت. کریمی را باید جز اولین ستارگان سینمای ایران پس از انقلاب بدانیم. کریمی در زمینه کارگردانی هم فعالیت داشته است. وی در سال ۱۳۸۳ توانست اولین فیلم بلند خود را با عنوان یک شب کارگردانی کند. این فیلم در جشنواره‌های مهم خارجی از جمله جشنواره کن بسیار درخشید. او فیلم بعدی خود را به نام چند روز بعد در سال ۱۳۸۵ ساخت و در آن هم بازی کرد.

 

خانواده نیکی کریمی

خانواده نیکی کریمی در لندن زندگی می‌کنند و او بین تهران و لندن در رفت و آمد است. او برادری به نام خشایار و خواهری به نام نازنین دارد. نام خواهر زاده او ویوین است.

ازدواج و همسر نیکی کریمی

نیکی کریمی تاکنون ازدواج نکرده و همسری ندارد. او در حال حاضر مجرد است.

نیکی کریمی ازدواج نیکی کریمی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین