کد خبر: 68849 A

قیمت خودرو| افزایش قیمت خودرو| کاهش قیمت خودرو

قیمت خودرو شاهین، پژو ۲۰۶، دنا، کوییک، تیبا امروز ۱۶ خرداد | بروزترین قیمت خودرو سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

قیمت خودرو شاهین، پژو ۲۰۶، دنا، کوییک، تیبا امروز ۱۶ خرداد | بروزترین قیمت خودرو سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

بازار خودرو شاهد ریزش شدید قیمت‌ها در اردیبهشت ماه بود. به طوری که قیمت شاهین سایپا ۱۴۰۲ به ۵۹۰ میلیون تومان رسید و حالا نسبت به ماه گذشته ۱۵۰میلیون ارزان شده است.

ایران آرت: قیمت خودرو طی دو سال گذشته حدود سه برابر افزایش پیدا کرده است. پیش بینی می شد که قیمت خودرو در ماه های نخست سال 1402 نیز با افزایش شدید همراه شود اما برخلاف پیش بینی ها روند قیمت خودرو کاهشی شده است. کارشناسان معتقدند که طرح سامانه یکپارچه خودرو باعث افت قیمت خودرو شده است. پیش بینی های مختلفی در مورد آینده قیمت خودرو وجود دارد و کارشناسان معتقدند تا اتفاق مهمی در سیاست های کلان از جمله برجام رخ ندهد قیمت خودرو با کاهش چشمگیر مواجه نخواهد شد. تازه ترین خبر درباره قیمت خودرو را در ادامه بخوانید.

تعطیلات نیمه خردادماه بازار خودرو را وارد رکود عمیق کرد و قیمت خودروها نیز طی این چندروز تقریبا ثابت مانده است.

بازار خودرو شاهد ریزش شدید قیمت‌ها در اردیبهشت ماه بود. به طوری که قیمت شاهین سایپا ۱۴۰۲ به ۵۹۰ میلیون تومان رسید و حالا نسبت به ماه گذشته ۱۵۰میلیون ارزان شده است.

در بازار فعلی خودرو سینگالی برای کاهش قیمت وجود ندارد اما یکی از عوامل اصلی تعیین قیمت خودرو نرخ دلار است که طی روزهای گذشته روند نزولی خود را آغاز کرده است. خبر آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران و رایزنی‌های جدید برای توافق ایران و آمریکا دلیل اصلی این کاهش است. حال باید منتظر ماند و دید که پس از تعطیلات روند معاملات بازار رسمی ارز می‌تواند دلیل آغاز دوباره ریزش قیمت خودرو باشد یا خیر. با این حال بسیاری از کارشناسان با توجه به تورم امسال روند قیمت خودرو را تا پایان سال صعودی می‌دانند.

قیمت خودرو

بروزترین قیمت خودرو سایپا و ایران خودرو ۱۶ خرداد

در ادامه آخرین قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا را می‌خوانید؛

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۹۵میلیون رسیده است که نسبت به ۴ روز گذشته ۲۵ میلیون تومان ارزان شد است. این خودرو طی ۴۶ روز گذشته ۱۲۰ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۵۲۰ میلیون تومان است که نسبت به ۴ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۱ نیز به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است که تغییر نکرده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۶۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت است و طی ۴۱ روز گذشته ۱۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۷۰۵ میلیون تومان است که نسبت به ۲ روز گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۸۶۰میلیون تومان است که ثابت مانده است. این خودرو تقریبا ۴۳ روز گذشته ۱۳۰ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۹۱۰ میلیون تومان است که تغییر نکرده است. این دو مدل طی ۴ روز گذشته ۳۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۸۴۰میلیون تومان است که نسبت به ۲ روز گذشته ۵ میلیون ارزان است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۸۷۵ تومان قیمت خورده است. این خودروها طی ۴۴ روز گذشته ۲۰۰ میلیون ارزان شدند.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۹۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت است و طی ۲۸روز گذشته ۱۳۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی  ۸۷۵میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۲۰ میلیونی طی 4 روز گذشته و کاهش  ۱۵۰ میلیونی طی ماه گذشته  است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۳۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی یک ماه گذشته ۱۶۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۵۵ میلیون تومان رسیده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۶۵میلیون تومان که تغییر نکرده است.

قیمت رانا پلاس ۱۴۰۱ هم نسبت به روز گذشته ثابت مانده و ۴۹۵ میلیون تومان است. این خودرو طی ۷ روز ۳۵ میلیون ریزش داشته است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۶۵میلیون تومان است که طی روز گذشته  ثابت مانده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۷۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۴۰ میلیون اعلام شده است که ۲۵ میلیون طی ۴ روز کاهش داشته است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۲۵ میلیون تومان شده است که نسبت به ۴ روز گذشته ۲۵ میلیون ریزش را ثبت کرده است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز بدون تغییر ۵۳۰ میلیون تومان است.

قیمت خودرو

قیمت سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۹۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ثابت ماند.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم  بدون تغییر حوالی ۲۸۰ میلیون تومان است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به چهار گذشته ۵ میلیون ارزان شد و  ۳۴۵ میلیون تومان است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ بدون تغییر نسبت به روز دو گذشته ۳۴۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۶۰ میلیون تومان خریدوفروش می شود که به معنای ثبات طی روز گذشته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۴۵ میلیون تومان است که بدون تغییر باقی مانده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۵۵ میلیون رسیده است که نسبت به دو روز گذشته  ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۶۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ثابت است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۷۰ میلیون است که تغییر نکرده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۴۳۵ میلیون تومان اعلام شده است که تغییر نکرده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۹۰میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ثابت است و طی یک ماه گذشته ۱۲۵میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای کاهش ۱۵ میلیونی طی ۹  روز است.

قیمت خودرو

وعده وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

به گفته سرپرست وزارت صمت، با توجه به همکاری بانک مرکزی با وزارت صمت برای تامین ارز و منابع در دسترسی که برای این کار اختصاص داده شده، خودروسازان با شرایط مناسب‌تری نسبت به سال‌های اخیر اقدام به برنامه‌ریزی تولید کرده‌اند و امسال تولید خودرو رشد مطلوب‌تری نسبت به سال‌های قبل خواهد داشت.

نیازی افزود: تاکنون، جلسات متعددی با حضور بنده و مدیران شرکت‌های خودروسازی و بانک مرکزی برای تأمین ارز خودروسازان برگزار شد که نتیجه آن جلسات، تامین به‌موقع ارز موردنیاز صنایع خودرو است. البته برنامه میان‌مدت وزارت صمت تولید خودرو با ارزبری بالا نیست، بلکه شرکت‌ها مکلف هستند با توجه به سیاست‌های عمق‌بخشی به ساخت داخل، ظرفیت‌های قطعه‌سازی داخلی را فعال کرده و ارزبری خودروها را کاهش دهند تا علاوه بر مدیریت واردات، زنجیره تولید قطعات داخل کشور را نیز تقویت کنیم.

وی ادامه دا د: علاوه بر این با توجه به رویکرد تولید صادراتی، بخشی از ارز موردنیاز خودروسازان نیز از محل صادرات خود آنها حاصل خواهد شد و امروز هم در دیدار با وزیر صنعت و تجارت و ترویج سرمایه‌گذاری عمان، توافقی برای صادرات خودرو از ایران به این کشور و کشورهای ثالث امضا شد.

سرپرست وزارت صمت گفت: همچنین برنامه تولید تجاری و فروش محصولات جدید نیز امسال شروع خواهد شد که چون بن‌سازه آن‌ها بومی است، وابستگی کمتری به واردات قطعه از خارج دارند و ارزبری کلی صنعت خودرو را نیز کاهش خواهند داد.

نیازی، نامه‌نگاری‌های مدیران خودروسازی را که اخیراً منتشرشده مربوط به اوایل سال جاری دانست و گفت: با توافقاتی که با بانک مرکزی انجام شد، تامین ارز خودروسازان فراهم شده و نگرانی مدیران خودروسازی نیز رفع شده است. تولید روزانه خودروسازان نیز افزایش چشمگیری یافته و عرضه به بازار نیز مناسب است به طوری که شاهد بودیم یکی از خودروسازان ۱۳ هزار محصول خود را زودتر از موعد تحویل، به مشتریان تحویل داد که می‌توان گفت چنین چیزی کم‌سابقه بوده است.

وی درباره آمار تولید خودرو نیز گفت:‌ تولید انواع خودرو (سواری و تجاری) در ۲ ماه نخست امسال ۴۸ درصد رشد کرد و در همین مدت، نزدیک به ۱۶۵ هزار دستگاه خودروی سواری تولیدشده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

سرپرست وزارت صمت افزود: واردات خودرو نیز اجرایی و عملیاتی شده و ترخیص خودروهای وارداتی تسریع شده و به زودی شاهد ترخیص تعداد قابل ملاحظه‌ای خودرو از گمرک خواهیم بود که این موضوع نیز عرضه خودرو به بازار را افزایش داده و امید داریم روند کاهشی قیمت خودرو در بازار با شیب تندتری به نقطه مطلوب خود برسد.

 

قیمت خودرو کاهش قیمت خودرو قیمت خودرو 16 خرداد افزایش قیمت خودرو قیمت خودرو داخلی قیمت خودرو سایپا قیمت خودرو ایران خودرو قیمت خودرو امروز قیمت خودرو کوییک GL قیمت خودرو شاهین اتوماتیک قیمت خودرو اطلس قیمت اطلس سایپا قیمت خودرو سامانه یکپارچه خودرو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین