کد خبر: 70121 A

قیمت طلا| قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه

قیمت طلا، سکه و دلار چند؟ | منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا نباشید!

قیمت طلا، سکه و دلار چند؟ | منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا نباشید!

قیمت طلا، سکه و دلار امروز در بازار تهران کاهش یافت.

ایران آرت: قیمت طلا طی یک ماه گذشته روندی کاهشی در پیش گرفته است. زمستان سال گذشته قیمت طلا از گرمی سه میلیون تومان عبور کرد اما در آخرین روزهای سال افت کرد و به حدود دو و نیم میلیون تومان رسید. از ابتدای امسال بار دیگر قیمت طلا افزایش یافت و در اردیبهشت ماه قیمت طلا به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. تصور می شد قیمت طلا بار دیگر وارد کانال سه میلیون تومان شود اما به مرور روند کاهشی آن آغاز شد و حالا وارد کانال دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شده است. تازه ترین خبر درباره قیمت طلا را در ادامه از ایران آرت بخوانید.

قیمت دلار امروز در بازار تهران ۲ تومان کاهش یافت و در کانال ۴۹ هزار تومان ماند.

در این میان، هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار ۴ هزار تومان کاهش یافت و ۲ میلیون و ۳۴۴ هزار تومان قیمت خورد. هر قطعه سکه امامی نیز ۲۸ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان بود.

قیمت انواع ارز و سکه و طلا را در روز چهارشنبه، هجدهم مردادماه ۱۴۰۲ را مشاهده می‌کنید:

دلار (در صرافی بانکی): ۴۱ هزار و ۳۴۳ تومان

یورو: ۴۵ هزار و ۴۷۸ تومان

سکه تمام بهار آزادی:۲۵ میلیون و ۷۸۲ هزار تومان

سکه امامی: ۲۸ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان

نیم سکه: ۱۵ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان

ربع سکه: ۱۰ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان

سکه گرمی: ۶ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار: ۲ میلیون و ۳۴۴ هزار تومان

هر گرم طلای ٢۴ عیار: ۳ میلیون و ۱۲۸ هزار تومان

هر مثقال طلا: ۱۰ میلیون و ۱۶۶ هزار تومان

هر انس طلا: ۱۹۳۰.۶۰ دلار

قیمت طلا

منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا نباشید!

رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره پیش‌بینی وضعیت بازار طلا و سکه گفت: باتوجه به کاهش قیمتی که از ابتدای سال بوده قیمت‌ها به ثبات خوبی رسیده و مردم منتظر کاهش بیشتر نباشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نادر بذرافشان با اشاره به این‌که از ابتدای امسال رکورد سنگینی را در صنعت طلا شاهد بودیم، افزود: در دوران کرونا این میزان رکود و کاهش تقاضا را نداشتیم و امروز ٧٠ درصد از واحدهای تولیدی دچار مشکل شده‌اند.

بذرافشان با اشاره به کاهش قیمت‌ها در بازار طلا از ابتدای سال تاکنون، عنوان کرد: از ابتدای امسال تا به امروز قیمت انس جهانی ١.۶ درصد یعنی ٣١ دلار، هر مثقال طلا ۶.۶ درصد، قیمت سکه ٧.٧ درصد، قیمت سکه قدیم ٨.٩ درصد و حباب سمت ١٢.۵ درصد کاهش پیدا کرده‌است.

بذرافشان در پاسخ به سوالی درباره پیش‌بینی وضعیت بازار طلا و سکه اظهار کرد: باتوجه به کاهش قیمتی که از ابتدای سال بوده قیمت‌ها به ثبات خوبی رسیده مردم منتظر کاهش بیشتر نباشند، اما نمی‌توان نوسانات بازار ارز و اونس جهانی طلا را در صورت وجود، نادیده گرفت.

بذرافشان همچنین با بیان اینکه فعالیت کانال‌های غیررسمی در فضای مجازی مورد تایید نیست، اظهار داشت: یکسری کانال‌های غیررسمی فعال هستند که مورد تایید اتحادیه نیستند و کانال رسمی مورد تایید هنوز راه اندازی نشده‌است.

وی تاکید کرد: نرخ روز طلا با توجه به انس جهانی و اولین معامله فیزیکی که ساعت ١١ به بعد در بازار تهران انجام می‌شود، قابل اتکا است و معاملات فردایی مورد تایید نیست.

قیمت طلا

دو عامل می‌تواند روی قیمت طلا تاثیر بگذارد

بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پیش‌بینی از قیمت‌ها گفت: بیشتر شرایط بازار داخلی ما به وابسته به نوسانات ارزی و عرضه و تقاضا است با توجه به رکورد تقاضایی که وجود دارد در حال حاضر دو عامل ارز و اخبار سیاسی و اقتصادی می‌تواند در قیمت‌های بازار تاثیر بگذارد. 

وی افزود: در هفته آینده در صورتی که اخبار سیاسی و اقتصادی خاصی نباشد همچنین نرخ ارز و طلای جهانی نیز تغییر خاصی نکند با توجه به اینکه در ماه محرم هستیم در حالت عادی قیمت‌ها تغییری نخواهد داشت و با نوسان ۱ تا ۳ درصدی افزایش یا کاهشی حرکت خواهد کرد. 

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان توصیه کرد: ارزش ضرب سکه ۱۵۰ هزار تومان است با توجه به حباب بالای که در سکه وجود دارد خرید آن توجیه اقتصادی ندارد و مردم می‌توانند با خرید بهترین مصنوعات طلا نصف مبلغ حباب را اجرت ساخت پرداخت کنند که هم به عنوان زینت استفاده می‌شود هم بخش تولید را تقویت می‌کند و هم یک سرمایه امن برای آینده است.

قیمت طلا به ثبات رسیده اما عروس و دامادها هم طلا نمی‌خرند!

به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران عروس و دامادها به جای خرید طلا، نقره و بدلیجات می‌خرند.

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن بیان اینکه قیمت طلا به ثبات نسبی رسیده است، گفت: تقاضا در بازار طلا ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته و حتی عروس و دامادها هم به سمت خرید نقره و بدلیجات رفته اند.

به گزارش مهر، او امروز در نشست خبری اظهار داشت: رکود حاکم بر بازار از ابتدای سال جاری ایجاد شده و طی ماه‌های اخیر به اوج خود رسیده است؛ همچنین شاهد کاهش قابل توجه قیمت انواع قطعات سکه و طلا نسبت به ابتدای سال جاری هستیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با آخرین تغییرات قیمت سکه و طلا در معاملات امروز (١۵ مرداد ماه) نسبت به ابتدای سال جاری گفت: بر اساس آخرین معاملات انجام شده در بازار امروز نسبت به ابتدای سال، ١.۶ درصد کاهش اونس جهانی طلا را معادل ٣١ دلار شاهد بوده‌ایم. در بازار داخل، هر مثقال طلای ١٧ عیار و همچنین هر گرم طلای ١٨ عیار ۶.۶ درصد کاهش قیمت را ثبت کرده‌اند.

قیمت طلا

وی افزود: انواع قطعات سکه نیز روند کاهش قیمت داشته و نسبت به ابتدای سال، سکه تمام طرح جدید ٧.٧۴ درصد، سکه تمام طرح قدیم ٨.٩ درصد، نیم سکه ١۶.٢ درصد، ربع سکه ٨.٢ درصد و سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز ١١.۴٢ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، گفت: حباب سکه نیز از ابتدای سال کاهش ١٢.۵ درصدی داشته است.

وی فراهم نبودن زیر ساخت‌ها برای اجرای سامانه جامع تجارت در حوزه معاملات و همچنین مشکل کارگاه‌های تولیدی را از جمله مشکلات صنعت طلا و جواهر کشور عنوان کرد و گفت: از اردیبهشت ماه سال جاری، بر اساس تبصره ۴ ماده ١٨ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ثبت معاملات انواع طلا اعم از آب شده، شمش، مسکوکات و مصنوعات در سامانه جامع تجارت الزامی شد و تخلف از ضوابط مذکور، موجب محکومیت به ضبط کالا و پرداخت جریمه برابر ارزش کالا خواهد شد؛ این دستورالعمل در حالی اجرایی شده که هنوز زیرساخت‌های آن به صورت کامل فراهم نیست و این موضوع در جلسات با وزارت صمت نیز اعلام شده است.

این مقام صنفی در پاسخ به مهر در رابطه با الزام پرداخت مالیات توسط اصناف طلا و جواهر، تصریح کرد: تا سال ١٣٩٩ اداره مالیات بر اساس اظهارنامه‌های مالیاتی خود اصناف اخذ مالیات می‌کرد؛ در سال ١٣٩٩ تراکنش‌هایی که صورت می‌گرفت، مبنای پرداخت مالیات قرار گرفت؛ اما پس از آن مقرر شد ٣٠ درصد از تراکنش‌ها کسر و مالیات پرداخت شود. در تهران به طور متوسط پنج تا ١٠۵ میلیون تومان سالانه مالیات پرداخت می‌شود که بسته به واحدها متفاوت است؛ البته که برخی واحدها مالیات‌های ٢٠٠ و حتی تا ۴٠٠ میلیون تومانی هم می‌پردازند و هیچ گونه فرار مالیاتی در صنف طلا و جواهر وجود ندارد.

رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران در پاسخ به سوال دیگر مهر در مورد معاملات و فعالیت فروش طلا در فضای مجازی اظهار داشت: بسترهای فعالیت در فضای مجازی فراهم شده است اما شرط حضور در فضای مجازی این است که افراد جواز مورد نظر را از اتحادیه دریافت کنند و حتماً باید محل فیزیکی داشته باشد.

وی تاکید کرد: مردم توجه داشته باشند صفحه‌های خرید و فروش طلا در فضای مجازی قابل پیگیری نیستند و اکثر تخلفات درباره عیار و سکه‌های غیر بانکی مربوط به فضای مجازی است.

قیمت طلا قیمت طلا امروز قیمت طلا و سکه قیمت طلای بدون اجرت قیمت طلای 18 عیار قیمت طلای آب شده قیمت طلا چهارشنبه 18 مرداد قیمت طلا دلار سکه قیمت طلا سکه دلار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین