کد خبر: 63658 A

گالری ویستا عصر جمعه هشتم بهمن میزبان اکران ویدئو آرت « رویای شهرزاد » اثر ندا طاهری بشرویه خواهد بود.

ایران آرت: این اثر که در گالری ویستا پلاس اکران می شود در واقع تصویرسازی با نمک روی مقوا و متحرک‌سازی از طریق انتقال تصاویر به محیط دیجیتال است که در سال ۱۳۹۷ خلق شده است.

ندا طاهری بشرویه ، متولد 1364 در مشهد، فارغ التحصیل مهندسی معماری از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد تصویرسازی از دانشگاه هنر تهران است. او فعالیت های مستقل در زمینه تصویرسازی ( بصورت تک فریم و داستانی در زمینه طراحی جلد، تصویرگری آموزشی برای کودک و موضوعات فرهنگی و هنری به ویژه موسیقی) را در رزومه خود دارد. ضمن اینکه موسیقی را به صورت حرفه ای به عنوان نوازنده و همکاری با مجموعه های ارکسترال در مشهد و تهران ادامه می دهد

در استیتمنتی که برای اکران ویدئو آرت ندا طاهری بشرویه در گالری ویستا منتشر شده است، امده است: «

برون رفت موسیقی از مرز مادیات و گام نهادن در جهانی که در حلقه زمان و مکان نمی‌گنجد و پیوسته در حال انبساط است، و نمایش این تعلیق و ناپایستگی مرا برآن داشته تا از طریق تصویر، رنگ جسمیت بر پیکره موسیقی نشانده و از طرفی تصویر را وارد قلمروی جهان غیرمادی بنمایم.

گریز از سلطه مادیات و مساله هستی یافتن در عین نیستی، ماده‌ای را طلبیده که وجودی خارجی داشته باشد، خود اتفاق لحظه‌ای را رقم زند و سپس محو گردد. بلورهای ریز نمک این قابلیت را در اختیارم قرار می‌دادند تا با گذر موسیقی و ذات لحظه و ماهیت جنبش درونی‌شان همراه شوم و به تصاویر غیرمادی ذهن، جامه عینیت بپوشانم.

رویای شهرزاد در حقیقت، روایتی موسیقایی است که بر پایه داستان‌های هزارویک‌شب و سمفونی شهرزاد کورساکف شکل گرفته است. همراه با جهانی از تصاویر ناپایدار که چونان موجی از دل یکدیگر سربرون آورده و بار دیگر در هم فرو می‌غلتند. نقشی از هزارتوی موسیقی و داستان که به واسطه‌اش نگاهتان را بربایم و شما را در سرزمین ناشناخته‌های شهرزاد بیدار نمایم.

در این اثر به دنبال نگاهی کودکانه و ماجراجویانه بوده‌ام. همان‌گونه که در فرآیند شکل‌گیری تصاویر برایم اتفاق افتاد. امکان بازی و تجربه کردن و در نهایت تسخیر تصاویر در لحظه پدیدار شدن. در روایت پیش رو، موسیقی بیان دیگری است از جریان تصاویر صامت و ساکن که در همنشینی با ارتعاشات موسیقی به حرکت آمده‌اند و معنای خود را در سلسله مراتب نمودشان، پدیدار شدن تدریجی و همراهی نوای موسیقی، به گونه‌ای دیگر بازگو می‌کنند. »

گفتنی ست گالری ویستا هم زمان با اکران این ویدئو ، افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و اینستالیش ندا جلیلی با عنوان « نقشه ریشه » را نیز برگزار می کند.

 

گالری ویستا گالری ویستا پلاس ندا جلیلی ندا طاهری بشرویه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین