کد خبر: 69250 A

موزه هنرهای معاصر تهران| عرفان عبداله زاده| تم کافه

انتشار آلبوم باغ مجسمه موزه هنرهای معاصر تهران و گشایش کافه تم

انتشار آلبوم باغ مجسمه موزه هنرهای معاصر تهران و گشایش کافه تم

به مناسبت روز جهانی گل و گیاه، برای نخستین بار آلبوم باغ مجسمه موزه هنرهای معاصر تهران منتشر و هم زمان کافه موزه پس از سال ها بازگشایی شد.

ایران آرت: آلبوم مذکور مجسمه های رنه ماگریت ، هنری مور، مکس ارنست، الکساندر کالدر، آرلوندو پومودورو ، تونی کرگ، کارل اشلامینگر، مارینو مارینی، ادوارد چیلیدا، پرویز تناولی، بیژن بصیری و ... را که سال هاست در باغ مجسمه و حیات موزه به صورت دائمی به تماشا هستند را به زیور طبع آراسته است.

تم کافه، کافه موزه هنرهای معاصر تهران

در آیین خودمانی بازگشایی کافه ، عباد رضا اسلامی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران در سخنانی کوتاه گفت: «باغ موزه هنرهای معاصر تهران در قلب پایتخت یک موهبت است؛ همنشینی طبیعت و هنر قابی ساخته در نهایت زیبایی و شکوه که شایسته تکریم است. خرسندم که آلبومی اختصاصی با محوریت آثار ماندگار ایرانی و خارجی باغ موزه منتشر می شود.

عباد رضا اسلامی، موزه هنرهای معاصر تهران

اسلامی افزود: جای خوشبختی ست این آلبوم هم زمان با بازگشایی کافه موزه هنرهای معاصر تهران متولد می شود. فرصتی برای نشستن ، اندیشیدن و گفتگو کردن لازمه پسا تماشای آثار هنری ست؛ از این روست که امروزه موزه ها کافه محور هستند و موهبت تبادل نظر و دورهمی را در دسترس قرار می دهند. »

عبداله زاده ، تم کافه، کافه موزه هنرهای معاصر تهران

عرفان عبداله زاده ، کارشناس هنر و مدیر کافه تم، کافه موزه هنرهای معاصر تهران هم توضیحاتی درباره برنامه های متنوع کافه که رویکردی هنری خواهد داشت، ارائه داد تا ذیل دورهمی و هم اندیشی هنردوستان و هنرمندان اتفاقاتی متفاوت در این نهاد بین المللی رخ دهد.

تم کافه، کافه موزه هنرهای معاصر تهران

گفتنی ست پیش از این به مناسبت نوروز ۱۴۰۲ ، آلبومی از گزیده بهاری گنجینه ، ماه رمضان گذشته گزیده ای از آثار هنر اسلامی گنجینه و در دهه کرامت اثر ضامن آهو از کاظم چلیپا ( ترکیب مواد ۱۳۷۹ ) به شکل کارت توسط موزه منتشر شده است.

عرفان عبداله زاده موزه هنرهای معاصر تهران

موزه هنرهای معاصر تهران عرفان عبداله زاده کافه موزه هنرهای معاصر تهران تم کافه باغ مجسمه موزه هنرهای معاصر تهران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین