کد خبر: 67506 A

اعتراضات خیابانی ، تعطیلی کنسرت ها ، اقتصاد هنر

اعتراضات و ناآرامی ها و خسارت روزانه ۲۰ میلیاردی برای موسیقی

اعتراضات و ناآرامی ها و خسارت روزانه ۲۰ میلیاردی برای موسیقی

روزنامه دولت نوشت: برگزار نشدن کنسرت‌ها روزانه حدود ۲۰ میلیارد تومان از گردش اقتصادی کشور می‌کاهد.

ایران آرت: اعتماد آنلاین خبر داد روزنامه ایران نوشت: طبق برآورد یکی از کنسرت‌گذاران، برگزار نشدن کنسرت‌ها روزانه حدود ۲۰ میلیارد تومان از گردش اقتصادی کشور می‌کاهد.

روزنامه ایران خسارت عدم برگزاری کنسرت‌ها از پاییز به دلیل اعتراضات را ۲۰ میلیارد تومان برآورد کرده است.

به گزارش ایران، اواخر شهریور ماه ناآرامی و اعتراضات بار دیگر کنسرت‌های موسیقی را در تمام کشور به تعطیلی اجباری کشاند که تقریباً ۵ ماه به طول انجامید؛ اتفاقی که منجر شد بار دیگر اهالی موسیقی صدمات مالی جبران‌ناپذیری را متحمل شوند. طبق برآورد یکی از کنسرت‌گذاران، برگزار نشدن کنسرت‌ها روزانه حدود ۲۰ میلیارد تومان از گردش اقتصادی کشور می‌کاهد. البته خسارت این اعتراضات تنها به برگزار نشدن کنسرت‌ها خلاصه نمی‌شد، بلکه بازار نشرموسیقی و به‌دنبال آن آموزشگاه‌های موسیقی هم تقریباً نیمه‌تعطیل شدند.

هنر اعتراضی، کنسرت اعتراضی

این روزنامه در ادامه نوشته است: پیش‌تر از این اتفاقات قرار بود ابتدای مهرماه، کنسرت «همراه خاطره‌ها» با رهبری مجید انتظامی و با همراهی ارکستر ملی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس در تالار وحدت برگزار شود اما ناآرامی فضای جامعه، این کنسرت را به تعطیلی کشاند و تا به امروز که تقریباً همه خوانندگان و ارکسترها برنامه‌های خود را شروع کرده‌اند، هیچ خبری از برگزاری این کنسرت نیست

اقتصاد هنر اعتراضات خیابانی ناآرامی های اجتماعی تعطیلی کنسرت ها تعطیلی رویدادهای هنری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین